Kama Salach prezentuje album “Imago”

“Imago” to tytuł mini albumu Kamy Salach, który powstał we współpracy z producentem muzycznym Mateuszem Krautwurstem.

Kama Salach – wrażliwa, odważna, kreatywna, bierze życie takim jakie jest próbując na co dzień odnajdywać piękno w każdej sytuacji i cieszyć się nawet z najmniejszych rzeczy. Muzyka Kamy łączy w sobie delikatność oraz subtelność z energetycznym, mocnym zacięciem. Wokalistka, pianistka, kompozytorka w swoim muzycznym świecie łączy ze sobą muzykę jazzową, filmową oraz alternatywny pop. Udziela się w wielu projektach muzycznych oraz teatralnych. 27 stycznia 2023 wydała debiutancką, solową płytę rozpoczynając współpracę z wytwórnią Kayax.

fot. Mieszko Radwański

W swoim muzycznym świecie łączy elementy muzyki jazzowej, filmowej oraz alternatywnego popu. Poza fortepianem, kontrabasem oraz perkusją usłyszymy nowoczesne syntezatorowe brzmienia w towarzyszeniu gitary basowej, gitary elektrycznej oraz nord druma czy loopera. Muzyka pełna przestrzeni, lekka, skłaniająca do zadumy, z drugiej zaś strony nie brakuje tu dynamiki, energii oraz melodyjnych, prostych w odbiorze rozwiązań.

Kama Salach – pianistka, wokalistka, kompozytorka oraz aktorka. W 2019 roku zdobyła nagrodę za osobowość sceniczną na I Ogólnopolskim Konkursie im. Stanisława Jopka. Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w klasie fortepianu jazzowego oraz 3-letniego studium musicalowego Capitol we Wrocławiu. Występowała m.in. w Teatrze Narodowym oraz Polskim Radiu w Warszawie, Blue Note Jazz Club w Poznaniu czy we Wrocławskim Teatrze Capitol.

 

Leave a Reply