BABIE LATO. Cover “Venus” już dostępny!

“Venus” to cover utworu grupy Shocking Blue. Singlowi towarzyszy też premiera teledysku. Nowa wersja powstała w ramach projektu BABIE LATO, którego częścią są Natalia Kukulska, Bovska, Zalia, Margaret i Mery Spolsky.

– Chciałam, by kolejna odsłona projektu BABIE LATO pokazywała, jak bardzo jest on różnorodny i jak różne twarze potrafi mieć kobieta – mówi Natalia Kukulska.

fot. materiały prasowe

Przypomnijmy, że BABIE LATO to kolektywny projekt muzyczny realizowany w ramach festiwalu Letnie Brzmienia, który tworzą: Natalia Kukulska, Bovska, Zalia, Margaret i Mery Spolsky. Imprezowe kawałki utrzymane w letnim klimacie, funkowe i klubowe nurty z domieszką house’owych brzmień w stylu lat 90., R&B i soulu. Artystkom pod przewodnictwem Natalii Kukulskiej na scenie towarzyszy specjalny, 13-osobowy skład muzyków specjalnie zaproszonych do projektu, w tym m.in. DJ Envee. Ten ponad godzinny koncert to synteza letniego chilloutu i kobiecej energii.

THEY’VE GOT IT! KULTOWA VENUS W NOWEJ ODSŁONIE

Kolejna po “Cudownych latach” studyjna odsłona projektu BABIE LATO to cover utworu “Venus” grupy Shocking Blue. Piosenka pochodząca z lat 70. najbardziej znana jest w wersji z lat 80., którą wykonywał zespół Bananarama. BABIE LATO, czyli żeński kolektyw świetnie wpisuje się w koncepcję girlsbandu, jakim był swego czasu właśnie zespół Bananarama. Z kolei tytuł przywodzi skojarzenia ze słynną książką Johna Graya „Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus”.

Nowa odsłona muzyczna tego utworu to połączenie mroczniejszego, elektronicznego charakteru ze zmysłowością i kobiecą energią. Produkcją utworu w wykonaniu Natalii Kukulskiej, Bovskiej, Margaret i Zalii zajął się Archie Shevsky. Elektroniczne brzmienia łączą się z żywym graniem fantastycznych muzyków: Archie Shevsky (klawisze), Dobrosław Jabłoński (gitara), Mateusz Tomaszewski (gitara basowa), Michał Dąbrówka (perkusja). Piosenka kończy się zaskakującą kodą, w której usłyszymy improwizacje Macieja Kocińskiego na saksofonie i Piotra „Ziarka” Ziarkiewicza na trąbce.

Wybrałam ten utwór z premedytacją. Mam do niego olbrzymi sentyment. Pamiętam, jak na apelach w szkole podstawowej jako dziewczynka wcielałam się w jedną z wokalistek i razem z koleżankami inscenizowałyśmy występ do tego utworu. Czułam, że może to być fajna zabawa i tym razem. Z drugiej strony udało się nadać tej piosence zupełnie kontrastowy charakter. Publiczność na koncercie reaguje wspaniale, gdy słyszy ją w tej wersji – podkreśla Natalia Kukulska.

Również i tym razem utworowi towarzyszy premiera teledysku w reżyserii Kacpra Porembskiego.

MOŻE WŁAŚNIE TO CUDOWNE LATA?

“Cudowne lata”, czyli pierwszy singiel promujący projekt BABIE LATO autorstwa Natalii Kukulskiej i producenta Archie Shevsky’ego, to piosenka pełna energii, która zaraża optymizmem i skłania do refleksji o ciągłych oczekiwaniach, wobec tego, co przeżywamy. Czy tu i teraz nie okaże się z pewnej perspektywy naszym najlepszym czasem? Słowa niosą przekaz, że jesteśmy we właściwym momencie i w pełni wystarczający. Premierze singla towarzyszył teledysk w reż. Michała Radziejewskiego, w którym każda z artystek i zarazem bohaterek klipu została ukazana w zupełnie innej stylistyce, co jest bezpośrednim nawiązaniem do ich twórczości.

 

Letnie Brzmienia w Łodzi [FOTORELACJA]

Leave a Reply