darkWind z nowym albumem. Posłuchaj singla “Trajektorie”

“Piosenki nieCodzienne, Vol. 1” to tytuł nowego albumu (EP) grupy darkWIND. To doskonała propozycja dla fanów rocka alternatywnego. Jednym z singli promujących to wydarzenie został utwór “Trajektorie”, do którego powstał animowany teledysk.

Ten album to drugie, po debiucie „Pieśń dla Joanny” wydawnictwo zespołu, na który składa się 5 piosenek, pierwsza część dyptyku „Piosenki nieCodzienne”.

„Piosenki” – to wiadomo, ale dlaczego “nieCodzienne”? A to dlatego, że piosenki – te nowe – nie przychodzą do nas tak często jak byśmy tego chcieli. No, niecodziennie, niestety… A tak fajnie byłoby mieć każdego dnia nową piosenkę 😉

fot. okładka płyty

Płyta miała formę projektu otwartego, w tym znaczeniu, że w jej nagraniu wzięła gościnnie udział większa liczba zaprzyjaźnionych muzyków, grających często w różnych gatunkach muzycznych.

I tak, piosenkę “Nie przyjdziesz” zaśpiewała Joanna Niebrój, wokalistka z Rudy Śląskiej. W utworze “Nie przyjdziesz” zagrali też na instrumentach smyczkowych Piotr Steczek i Aleksandra Steczek, w przeszłości lub obecnie związani z orkiestrą kameralną AUKSO.

W piosence “Dobranoc” jedna z partii gitarowych została zagrana z użyciem eBow (elektronicznego smyczka). Łatwo zidentyfikować i warto posłuchać. W kawałku “Ulotne” w chórkach zaśpiewały Gabriela BudzianowskaKlaudia Miszczyk i Joanna Świdrak, na co dzień pięknie śpiewające jako sekcja chórkowa w roots-reggae band Shashamane. W numerze “Płonie Paryż” zaśpiewała w duecie z głównym wokalistą Joanna Świdrak.

“Piosenki nieCodzienne Vol. 1” dostępne są w serwisach cyfrowych (m.in. Spotify, iTunes itp.): https://ffm.to/darkwind_piosenki_niecodzienne_vol_1

 

Leave a Reply