Specjalne wydanie płyty “Bo marzę i śnię” Krzysztofa Krawczyka

20 października ukaże się specjalne winylowe wydanie albumu “Bo marzę i śnię” Krzysztofa Krawczyka.

Oryginalnie wydany 14 października 2002 roku nakładem BMG Poland materiał nominowany był do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk w kategoriach “Produkcja muzyczna roku” oraz “Album roku pop”. Singlem promującym był przebój „Bo jesteś ty”, który coverowany był wielokrotnie, m.in. przez Natalię Szroeder i Błażeja Króla.

Płyta „Bo marzę i śnię” krótko po premierze zdobyła szczyt zestawienia OLiS, oraz pokryła się platyną. Do dnia dzisiejszego znajduje się w czołówce najpopularniejszych polskich albumów.

fot. materiały prasowe

Na krążku znalazło się dwanaście utworów utrzymanych w popowym stylu, a za ich produkcję odpowiedzialny był Andrzej Smolik. Weteran polskiej muzyki współpracował również m.in. z Przemkiem Myszorem – gitarzystą Myslovitz, Robertem Gawlińskim z zespołu Wilki, Jackiem Lachowiczem z formacji Ścianka, oraz legendą Muńkiem Staszczykiem z T. Love. Muzykę do utworu “Mijamy” – z tekstem Daniela Wyszogrodzkiego – stworzył Marcin Nierubiec. Za teksty odpowiedzialni byli m.in., Maciej Maleńczuk, Adam Nowak z Raz Dwa Trzy i dziennikarz muzyczny Daniel Wyszogrodzki.

Dodatkową kompozycją, która znalazła się na płycie jest cover „Papa Was a Rolling Stone” z repertuaru amerykańskiej formacji The Temptations.

Krzysztof Krawczyk o tej płycie powiedział:

„Mógłbym odcinać kupony od sławy, występując w sanatoriach. Starczyłoby mi na życie, ale umarłbym z nudów. Żeby się rozwijać, trzeba wpuścić w siebie trochę świeżej krwi”.

Płyta „Bo marzę i śnię” ukaże się na 180-gramowym winylu w kolorze marmurowym brzoskwiniowym, z zadrukowaną kopertą i 2-stronicowym insertem z tekstami piosenek. 

Tracklista:

Side A
1. Bo jesteś Ty
2. Wiarygodny
3. Chciałem być
4. Mijamy
5. Popatrz
6. Jeden dzień

Side B
1. Jestem sobą
2. Always on my mind
3. O Tobie
4. Nie mów więcej o miłości
5. Śnię
6. Papa Was a Rolling Stone

 

Sony Music Poland z licencją do nagrań Krzysztofa Krawczyka. Co to oznacza?

Leave a Reply