TEDE i Borixon ze wspólnym albumem “FIODOR I BORYS”

Wspólny materiał z albumu “FIODOR I BORYSTEDE i Borixona, prezentuje stylistyczny kontrast obu raperów, którzy zamykając się w studiu, stworzyli przemyślany koncept album.

TEDE i  Borixon, dwie legendy polskiego rapu, przez prawie 20 lat żyli w konflikcie, nie utrzymując tym samym przyjacielskich relacji. Ocieplenie stosunków nastąpiło podczas jubileuszowego koncertu TEDE z okazji 20-lecia albumu „S.P.O.R.T.”, który odbył się 13 listopada 2021 w katowickim Spodku, gdzie niespodziewanie na scenę wkroczył Borixon.

 Cyfrowa premiera standardowej wersji wydania miała miejsce 28 lipca 2023, równo o 22:00 na terenie Sun Festivalu w Kołobrzegu, podczas wspólnego występu dwójki artystów.

fot. materiały prasowe

Równo z premierą cyfrową wystartował preorder rozszerzonej wersji CD, która dostępna jest w dwóch wariantach. Każda z nich zawiera bandanę, w charakterystycznych dla obu artystów kolorach. Ten wyjątkowy element wydania jest nieprzypadkowy, bowiem raperzy celowo nawiązują nim do legendarnych chust GIB GIBON SKŁADU, w którym zaczęła się ich wspólna muzyczna droga.

Ponadto do wydania dodano dwa bonus tracki, które nigdy nie pojawią się w digitalu. Całość dodatków spina solidny pakiet wlepek. Co ważne, płyta „FIODOR I BORYS” w przedstawionej formie wydawniczej będzie dostępna wyłącznie na sklepie spacerange i nigdy nie trafi do innych sklepów muzycznych, w tym salonów Empik.

 

Leave a Reply