KISSINSKY prezentuje nowy utwór “SPLIT”

KISSINSKY, czyli zespół założony przez Jarosława Kisińskiego i Wojtka Wołyniaka z kultowej grupy Sztywny Pal Azji, zaprezentował nowy utwór. Singiel “SPLIT”, to niekonwencjonalny letni kawałek.

Utwór “SPLIT” to pierwsza nowość od zespołu KISSINSKY od czasu albumów “Koniec czy początek” (2021) i “Wolny człowiek” (2022). Piosenka utrzymana jest w klimacie polskiego rocka rodem z lat 80-tych.

SPLIT” można nazwać letnią piosenką – opowiada o wakacjach, słońcu, błękitnym niebie i podróżach, czy to na Hel czy do Splitu. Historia opowiedziana przez zespół nie jest jednak typowa, bo jej elementem jest tęsknota i próba zatrzymania przy sobie ukochanej: “Ty nie możesz żyć bez błękitu (…) / Będę tęsknił okrutnie”.

fot. materiały prasowe

Do utworu we współpracy z Akademią Realizacji Dźwięku w Jaworznie oraz Rafałem Kossakowskim powstał teledysk. Autorami kompozycji “SPLIT” są Jarosław Kisiński i Wojtek Wołyniak, odpowiedzialni także za produkcję, a za tekst odpowiada sam Kisiński. Utworu już teraz można posłuchać we wszystkich serwisach streamingowych oraz na YouTube.

 

Leave a Reply