“Piosenka o mojej dziewczynie”. Dominik Dudek z utworem “Sleephead”

“Sleepyhead” to nowy utwór Dominika Dudka.

Kiedy Dominik Dudek opublikował demo tego utworu na TikToku w kilka godzin zdobył ponad 40 tysięcy polubień i 4 tysiące zapisów. Na prośbę słuchaczy stworzył studyjną wersję utworu “Sleepyhead”.

“Sleepyhead” jest piosenką o mojej dziewczynie, która przeważnie po powrocie z pracy robi sobie krótką drzemkę, a w zasadzie to cały czas chce się jej spać. To ona podsunęła mi pomysł napisania takiej piosenki. Pierwsze demo, które zrobiłem i tego samego wieczoru wrzuciłem na TikToka, w jeden dzień miało kilka tysięcy zapisów i udostępnień. Później wielokrotnie dostawałem zapytania, kiedy piosenka o spaniu, więc musiałem ją dokończyć. – mówi o swoim nowym utworze Dominik.

fot. materiały prasowe

Piosence towarzyszy domowe video, które artysta przygotował samodzielnie z wykorzystaniem starej cyfrowej kamery.

Pierwszy anglojęzyczny singiel Dominika Dudka “Be Good” dotarł do TOP20 polskiego Airplaya, a na samym Spotify ma ponad 2.5 mln odtworzeń. Wokalista ma na swoim koncie również EPkę “Ja śnię”, wydaną w maju 2023 roku, która zawiera jego inne numery po angielsku, m.in. “I’m Breathing” czy “IWLY”.

Dominik Dudek to multiinstrumentalista, tekściarz oraz producent z Limanowej, w województwie małopolskim. Od najmłodszych lat spełniał swoje marzenie o karierze muzycznej – najpierw uczęszczając do Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie szlifował grę m.in. na saksofonie, gitarze i pianinie, a później koncertując ze swoim zespołem Redford po Polsce oraz Wielkiej Brytanii. Pod skrzydłami Tomsona i Barona wygrał 13. edycję The Voice of Poland, a następnie brał udział w preselekcjach do Eurovision Song Contest 2023.

 

Leave a Reply