Neodym prezentuje singiel “Electric Lights”. Album “60” już dostępny!

7 lipca 2023 ukazał się debiutancki album artystki występującej jako Neodym. Najnowszym singlem promującym to wydarzenie został utwór “Electric Lights”.

Na płycie zatytułowanej “60” znalazło się 10 utworów z gatunku electro/synthpop. Materiał powstawał pod czujnym okiem Bartosza Szczęsnego (Rebeka).

Magnetyzm sceniczny oraz to gatunkowa wszechstronność, to znaki rozpoznawcze NEODYM. Płyta „60” zawiera w sobie pełną amplitudę emocji w postaci 10 bardzo zróżnicowanych utworów – to mariaż electro, synthpopu, jazzu i ambientu.

“Jestem jak kameleon i taka zawsze będzie moja muzyka – zmienna oraz nieprzewidywalna, może kiedyś zaśpiewam w esperanto”. – Neodym

Na tym albumie artystka nie ogranicza się do typowych dla tego gatunku brzmień sampli, ale wzbogaca go o klasyczne instrumenty, takie jak smyczki czy saksofon.

Wokalistka zajęła się przede wszystkim stroną tekstowo-melodyjno-autorską. Od strony kompozycyjnej, ale także aranżacyjnej NEODYM wspomagali znakomici producenci: Bartosz Szczęsny (Rebeka) oraz Mateusz Kosmaciński (Sidney Polak, Łzy). W chórkach oprócz Karoliny Creepy można usłyszeć Ewę Nawrot pomysłodawczyni ART OF VOICE STUDIO, którego NEODYM była absolwentką.

fot. materiały prasowe

Na albumie pojawia się Rafał Jędruch (świetnie podprowadzony saksofon), Tomasz Citak (genialne smyki) i Jacek Szwaj (stylowe pianino), który dołożył kilka znaczących dźwięków do singla „Sunday Lover”.

*****

Wraz z premierą płyty pojawił się piąty i ostatni singiel NEODYM, promujący album „60”. Teledysk do utworu “Electric Lights” został stworzony w technologii znanej m.in. z branży gamingowej, nawiązujący do futurystycznych wizji artystki.

“Postanowiłam napisać coś o sobie, o tym ze jestem blaskiem elektrycznego światła, z ogromem pozytywnej energii i pragnę podzielić się nią ze światem. Od zawsze w pracy towarzyszył mi pseudonim „człowiek magnes” – to bardzo trafna teza – przyciągam bowiem szczęście i z takim przesłaniem chciałabym trafić do słuchaczy – dzielcie się uśmiechem i dobrem a one do Was wrócą  z podwójną mocą. Oczywiście nie byłabym sobą gdybym nie przemyciła również innych możliwych interpretacji: światło to nasz wszechświat: ze światła poczęci do światła podążamy.” – Neodym

*****

NEODYM – głos, który zabiera w galaktyki magnetycznych oddziaływań. To część kosmosu. Siła przyciągania.  Niebieski szał. NEODYM śpiewa o sensie istnienia, planetarnych interakcjach oraz o międzyludzkich relacjach.

Artystka urodziła się w Wielkopolsce a dorastała na Dolnym Śląsku, lecz z powodu jej niezaspokojonej ciekawości, która była motorem napędowym, losy rzuciły ją za granicę, do Niemiec, gdzie obecnie zamieszkuje.

NEODYM wierzy w ideały, chce być neonowym światłem i swoją twórczością dawać nadzieję w lepsze jutro – bez żadnych stylistycznych ograniczeń.

Album “60” dostępny jest w serwisach cyfrowych.

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply