Festiwal Zdobywcy Fryderyków w Szczecinku!

15 i 16 lipca z okazji Festiwalu Zdobywcy Fryderyków, w Szczecinku pojawi się wielu artystów – Brodka, Zalewski, Nocny Kochanek, T.Love, Smolik i Kev Fox, Julia Żugaj, Sara James, Zdechły Osa, Mata i Maryla Rodowicz.

fot materiały prasowe

Festiwalowe lato rozkręca się na dobre, a Szczecinek już za kilka dni ponownie stanie się jego mocnym punktem. Na Pomorze Zachodnie przyjadą gwiazdy polskiej sceny, a miasto przez 48 godzin będzie żyło fryderykowymi klimatami. Na Festiwalu Zdobywcy Fryderyków pojawią się zarówno laureaci najważniejszych nagród muzycznych, jak i ci, którzy dopiero zaczynają swoją drogę do Fryderyka. Na wszystkich fanów dobrych dźwięków 15 i 16 lipca w Szczecinku czekać będzie solidna porcja doskonałej muzyki – dwa dni wypełnione koncertami Brodki, Zalewskiego, Nocnego Kochanka, T.Love, Smolika i Keva Foxa, Sary James, Julii Żugaj, Zdechłego Osy, Maty i Maryli Rodowicz. A to nie koniec atrakcji.

Gościem specjalnym festiwalu będzie ulubienica młodej widowni – Blanka! Jej singiel „Solo” ma już podwójną platynę na koncie, królował na listach przebojów Spotify w 30 krajach, a klip do piosenki obejrzano w sieci 40 milionów razy. W Konkursie Piosenki Eurowizji 2023 Blanka zajęła 8. miejsce w głosowaniu publiczności. Kilka dni temu wydała kolejny singiel „Boys Like Toys” i wszystko wskazuje na to, że piosenka będzie przebojem tegorocznych wakacji. Już szturmem podbija listy przebojów, a teledysk do niej ma ponad 800 tysięcy wyświetleń. „Bejba” promuje nowy utwór koncertami w Polsce i zagranicą, ucząc przy okazji swoich fanów układu tanecznego. Już 15 lipca publiczność w Szczecinku będzie miała okazję zaśpiewać i zatańczyć wraz z nią.

Nie bez przyczyny Daniel Rak, burmistrz miasta, które jest gospodarzem festiwalu, już kilka miesięcy temu zapowiadał, że w tym roku festiwal nabierze jeszcze większego rozmachu.

Festiwal w Szczecinku – co trzeba wiedzieć?

Przygotowania do festiwalu zaczęły się już kilka miesięcy temu, kiedy zadbano o infrastrukturę na polu namiotowym. Na przyjezdnych czeka 400 miejsc noclegowych i w pełni wyposażone nowe łazienki z prysznicami i umywalkami. Pole przylega do strefy koncertowej, więc po wieczornych szaleństwach pod sceną nie trzeba będzie przemierzać dodatkowych kilometrów. Namioty można zacząć rozstawiać już 14 lipca.

W sobotę 15 lipca bramy festiwalu zostaną otwarte o godzinie 16:00. Wtedy też ruszy strefa gastro i festiwal food trucków. Zarówno mięsożercy, wegetarianie, jak i miłośnicy zdrowego jedzenia znajdą tu coś dla siebie. Bogatą ofertę dla gości przygotowali także partnerzy Festiwalu, którzy zaproszą do zabawy w swoich strefach w miasteczku festiwalowym. Tym, którym brakować będzie sił, skrzydeł doda energetyczny napój, na głodnych czekać będą stoły pełne naturalnych przysmaków w strefie Lasów Państwowych, a wyczerpani koncertowymi wrażeniami będą mogli zregenerować siły w strefie chilloutu.

Miasto pomyślało również o najmłodszych fanach, wydzielając specjalną strefę dla dzieci z dmuchańcami. Miasteczko festiwalowe będzie żyło zarówno przed, jak i po koncertach, bo po występach artystów scenę przejmą DJ-e.

Mamy nadzieję, że Festiwal Zdobywcy Fryderyków stanie się także wydarzeniem rodzinnym. Zadbaliśmy nie tylko o atrakcje muzyczne, zapraszając do Szczecinka plejadę najlepszych artystów, reprezentujących różne pokolenia i gatunki muzyczne, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo naszych gości. Przygotowaliśmy niespodzianki dla przyjezdnych oraz atrakcje dla mieszkańców, ale przede wszystkim dołożyliśmy starań, by wszyscy czuli się u nas komfortowo. Liczymy, że pozytywnych emocji nikomu nie zabraknie – powiedział burmistrz miasta Daniel Rak.

„Szkło kontaktowe” prosto ze Szczecinka

Jeśli spędzacie urlop w okolicach Szczecinka, przyjedźcie do miasta kilka dni przed festiwalem. Warto już choćby dla samego relaksu nad Jeziorem Trzesiecko, plaż i kąpielisk, miejskiego parku tuż nad wodą, prawie 15-kilometrowego szlaku rowerowego dookoła jeziora, wyciągu nart wodnych czy wreszcie urokliwego tramwaju wodnego.

Miłośnicy intelektualnych dyskusji i komentarzy życia codziennego „z przymrużeniem oka” powinni natomiast zarezerwować sobie piątkowy wieczór 14 lipca. „Szkło kontaktowe” zagości wówczas w Szczecinku i nadawać będzie na żywo – w piątek wprost ze studia na festiwalowej scenie. Program poprowadzą Tomasz Sianecki i Marek Przybylik. Jak wygląda „Szkło kontaktowe” od kulis? Przekonacie się jeszcze przed festiwalem.

Festiwal Zdobywcy Fryderyków poprowadzą dziennikarze TVN: Sandra Hajduk-Papińska i Adrian Mielnik.

 

Leave a Reply