Nowakowsky z albumem “Dziś jestem tu”. Posłuchaj singla “Ta historia”

“Ta historia” to kolejny singiel Nowakowsky’iego, kontynuacja ukierunkowanego alternatywno popowego brzmienia, która stała się motywem przewodnim albumu “Dziś jestem tu”.

Singiel “Ta historia” powstał we współpracy z grupą muzyczną LOKA, czyli twórcami m.in. przeboju “Prawdziwe powietrze”. W tworzeniu tekstu do piosenki wsparł wokalistę – Grzegorz Porowski.

Debiutancki album “Dziś jestem tu” to mieszanka rocka i popu, będąca owocem współpracy ze znakomitymi producentami z całej Polski.

fot. materiały prasowe

Nowakowsky, bo pod takim pseudonimem tworzy oraz występuje Mateusz Nowakowski – gitarzysta, wokalista i kompozytor a także były górnik, który przepracował pod ziemią 11 lat. W tym czasie pokonał wiele muzycznych, ale także i życiowych dróg, żeby znaleźć się w tym miejscu, gdzie jest teraz. Właśnie o tym opowiada tytułowa piosenka „Dziś jestem tu”.

Mateusz Nowakowski to 33-letni barber z Iławy, miłośnik gitarowych solówek BB Kinga i Erica Claptona, ale także lubiący słuchać starego polskiego rapu, entuzjasta polskiego rocka lat 80., zwolennik polszczyzny w songwritingu. Artysta po przebranżowieniu się z górnika na barbera, wkroczył na całego do świata muzyki, ma na swoim koncie bluesową EPkę, a także udziały w talent shows, czy też koncertach telewizyjnych emitowanych na żywo. Choć w ciekawej, często charakterystycznie zachrypniętej barwie głosu można często usłyszeć głos Grabaża, a także manierę Ryśka Riedla, a sam styl śpiewu jest bardzo bluesowy, to Nowakowsky zakłada, że połączenie tego typu śpiewu z muzyką popową stanowi bardzo ciekawą propozycję.

Cały album to jedna wielka mieszanka stylów. Co prawda głównie można na niej usłyszeć pop, lecz również nie zabraknie pozycji dla miłośników mocniejszych brzmień, a także gitarowych solówek. Większość tekstów na płytę zostało napisane parę lat temu, lecz kilka pozycji zostało stworzonych przez songwriterów takich jak np. Grzegorz Porowski czy Luiza Ganczarska.

 

Leave a Reply