BAiKA feat. Jacko Brango z utworem “Mimiś”!

Piosenka “Mimiś” promuje płytę “Zdecydowana mniejszość” duetu BAiKA, która ukazała się 26 kwietnia 2023 roku. Gościnnie w utworze pojawił się Jacko Brango. 

“Za dużo tych rymowanych tekstów” powiedziała Kafi Ficaj do pana Banacha, tym samym włożyła kij w szprychy i na moment rozbujana machina duetu BAiKA, pracująca we wcześniej zaprogramowanym systemie, zatrzeszczała, stęknęła, stanęła. Bezruch trwał chwilę, nie taką aż, żeby coś zdążyło zardzewieć, ale wystarczającą do wygenerowania impulsu zmiany.

Słowa do “Mimisia” powstały przed muzyką, a aranżacja miała aż trzy odsłony. Każda z nich była dla Kafi i Banacha atrakcyjna, ale niewypuszczana w świat szybko traciła na świeżości, bo ten zmieniał się zbyt szybko.

fot. okładka singla

Nauczeni doświadczeniem, że nie mogą zwlekać, bo znów oswojoną formę rozniesie nowa emocja, postanowili: w marcu 2023 “Mimiś” pójdzie do ludzi.

Najnowszym utworem duet BAiKA odsłania kolejną kartę z tali pt. “Zdecydowana mniejszość” wciąż pozostając wiernym ulubionemu z tematów, czyli relacjom damsko-męskim. Krótką, zwartą formę piosenki postanowili rozszerzyć o dodatkowy męski głos. Wybór padł na Szymona Paduszyńskiego, multiinstrumentalistę, wokalistę, songwritera, kolegę Kafi ze studenckich czasów, kiedy oboje grywali wspólne koncerty we wrocławskich klubach. Po latach, kiedy ona współpracuje z Piotrem Banachem, legendą polskiego rocka, a on gra w zespole jednego z najpopularniejszych obecnie artystów, jakim jest Krzysztof Zalewski, ich drogi znów się spotykają.

Przeuroczy triumf wytrwałości, pracy i spełnienia marzeń. Koktajl tak słodki i pozytywny, jak sam singiel.

 

Leave a Reply