Metronome Prague 2023, czyli największy festiwal w Pradze [FOTORELACJA]

W dniach 21-24 czerwca 2023 odbyła się kolejna edycja jednego z największych festiwali w Pradze – Metronome Prague. W tym roku line-up był niezwykle interesujący, bo fani mogli zobaczyć występy m.in. Jamiroquai, Editors, White Lies, Moderat, ZAZ, Tove Lo, Aurory oraz M83. Polskim przedstawicielem na rap scenie był Frosti. Poniżej można znaleźć naszą fotorelację z tego wydarzenia.

4 dni, 4 sceny plenerowe, 3 sceny kryte, 80 koncertów i bogaty program towarzyszący. Metronome Prague Festival z pewnością urósł do rangi jednego z najciekawszych wydarzeń, jakie corocznie mają miejsce w Europie. Nie przytłacza wielkością, a występują na nim największe gwiazdy, na których koncerty przybywa nie tylko czeska publiczność. W tym nie zawiódł przede wszystkim zespół Editors i Moderat.

fot. Adrian Kaczmarek

Każdy z nich przygotował doskonały występ we własnym obrębie muzycznym, podczas których można było usłyszeć największe przeboje obu bandów, co ostatecznie przełożyło się na jakość tych koncertów. I to niekoniecznie pod kątem show, ale właśnie podkreślenia specyficznej energii, która przekładała się na odbiór ich utworów przez publiczność.

Nie zawiodło także post-punkowe White Lies (choć w ich przypadku było po prostu poprawnie) oraz coraz popularniejsza szwedzka piosenkarka Tove Lo, której wielki przebój “Habits – Stay High” do dziś można usłyszeć na falach radiowych od 2013 roku. Do największych zaskoczeń trzeba zaliczyć występ rapera J.I.D, który był w doskonałej formie. Dał z siebie wszystko także polski reprezentant sceny rapowej, czyli Frosti. Miejsce jego występu w hali nie należało niestety do najlepszych. Trudny do nagłośnienia koncert przepadł niestety pomiędzy innymi występami artystów, którzy w tym czasie pojawiali się na większych scenach. Pozytywnie zaskoczyły także dwie wokalistki reprezentujące zgoła odmienne gatunki muzyczne – Aurora i ZAZ. Należy także docenić koncert Jamiroquai, mającego w składzie świetnych muzyków. Być może nie dla każdego był to w pełni satysfakcjonujący performance, gdyż artysta zrezygnował niemal całkowicie z elektroniki, wyznaczającej oryginalność jego poszczególnych utworów.

Metronome Prague – “Music and Arts Fair” to czterodniowa impreza muzyczno-artystyczna, która już corocznie zapewnia zwiedzającym wyjątkowe wrażenia w samym centrum Pragi. Dla wszystkich, którzy będą planować przyszłoroczne wyjazdy koncertowe, warto uwzględnić w nich właśnie stolicę Czech.

 

EDITORS

WHITE LIES

AURORA

J.I.D

ZAZ

TOVE LO

JAMIROQUAI

M83

MODERAT

FROSTI

fot. Adrian Kaczmarek dla Polska Płyta / Polska Muzyka

Leave a Reply