Koniec świata jako element pogody. Kropop z polskojęzycznym singlem “Alerty RCB”

Kropop powraca w towarzystwie Aleny Kadanovej, która współpracowała również z zespołem Dagadana. Tym razem artysta zaprezentował intrygujący singiel “Alerty RCB”.

Kropop powraca do pisania w języku polskim i od razu wykorzystuje to, by w nowym singlu odnieść się ironicznie do rzeczywistości z naszej lokalnej perspektywy. Smaczku dodaje gościnny występ Aleny Kadanovej – białorusinki, która wcześniej współpracowała też z polsko-ukraińską grupą Dagadana. Singiel został wydany we współpracy z wytwórnią BeeLabel należącą do Popcorn Records. 

Alerty RCB to ironiczny komentarz na temat ostatnich lat naszego życia. Oddaje on dekadenckie nastroje panujące wśród pokolenia, które obojętnie czyta o kolejnych globalnych kryzysach popijając poranną kawę.

fot. materiały prasowe

Czy ktoś rozsądny mógłby przewidzieć co nas spotkało przez ostatnie 3 lata i to jak szybko stało się to rutyną? Teraz – co można pomyśleć, gdy w trakcie rekrutacji padnie to głupie pytanie: “gdzie się widzisz za 5 lat?” – tłumaczy Kropop.

Hiperboliczna (lub nie?) czarna wizja przyszłości połączona z wesołym brzmieniem ukulele dosadnie oddaje, że możemy się obudzić w post-apokaliptycznej rzeczywistości i będzie to tylko kolejny wtorek. Końce świata nie robią już na nas wrażenia, stanowią element prognozy pogody.

Singiel “Alerty RCB” dostępny jest w serwisach cyfrowych: https://bfan.link/alerty-rcb

*****

Kropop – kiedy ktoś przystawia mu pistolet do głowy, to mówi, że robi alternatywny elektropop, w którym czasem wybrzmiewa też słabość do rocka i muzyki filmowej. A wszystko skąpane w egzystencjalnych smuteczkach i frustracji byłego emo-boia po psychologii. Chciałby być połączeniem Twenty One Pilots i Radiohead z ery “Ok computer”, którego piosenki idealnie pasują do wykorzystania w filmowych trailerach, ale wychodzi jak zawsze. “Alerty RCB’ to piąty singiel w jego solowej karierze.

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply