Dawid Podsiadło, wielki finał z Sokołem i Pono. Znamy line up Olsztyn Green Festivalu 2023!

Do gości Olsztyn Green Festival oraz artystów takich, jak m.in. Dawid Podsiadło, Nosowska, Brodka, Zalewski Śpiewa Niemena, czy Beata i Bajm, dołączają Sokół feat. Pono, Bovska, L.U.C. & Rebel Babel Ensemble i oysterboy. Znamy już line up festiwalu, który odbędzie się w dniach 11-13 sierpnia 2023 r

Letnie festiwale muzyczne są kulturowym fenomenem – zapewniają rozrywkę, organizują nam czas wolny, stwarzają okazję do spotkania z dawno niewidzianymi znajomymi i generują wspomnienia, do których jesienią i zimą z przyjemnością się wraca. Nic zatem dziwnego, że co roku pod scenami Olsztyn Green Festivalu bawi się wielotysięczna publiczność. Na scenach zaś królują pełni animuszu i pozytywnej energii artyści, którzy swoją muzyką pozwalają nam cieszyć się chwilą.

– Misją Olsztyn Green Festival jest popularyzacja zrównoważonego rozwoju i ekologii. Jeżeli lubisz zielony styl życia, cenisz sobie kontakt z naturą oraz dobrą muzykę, uwielbiasz relaks nad jeziorem, kochasz dobrze zjeść czy spędzać miło czas z przyjaciółmi, koniecznie wybierz się na Olsztyn Green Festival! Przedłużony wakacyjny weekend pełen niezapomnianych muzycznych wrażeń gwarantowany! – zapraszają Anna Pruszyńska i Jacek Zmiczerewski z Agory, organizatorzy imprezy. 

Sokół i Pono 

Do line-upu Olsztyn Green Festivalu, legendarnej imprezy, której już sama lokalizacja – nad malowniczym jeziorem Ukiel na Warmii – sprawia, że uwielbia go zarówno publiczność, jak i artyści, właśnie dołączyli kolejnwykonawcy. Sokół feat. Pono to jeden z najmocniejszych duetów hiphopowych w kraju. Panowie zapowiadają, że podczas występu na Olsztyn Green Festivalu zafundują nam podróż w czasie. Od wydania takich projektów, jak „Teraz pieniądz w cenie” i „Ty przecież wiesz co” mija już w końcu… 15 lat. W repertuarze znajdą się również m.in. „W aucie”, „Uderz w puchara” czy „Poczekalnia dusz”. Duetu posłuchamy na finał Olsztyn Green Festivalu, czyli 13 sierpnia (niedziela). 

Międzynarodowa orkiestra pod batutą L.U.C.-a i „Dzika Bovska      

Tego samego dnia olsztyńską scenę przejmą L.U.C. i jego międzynarodowa orkiestra Rebel Babel Ensemble. Ich wydana pod koniec 2022 r. wspólna płyta „Dialog 2″ to epickie przedsięwzięcie przygotowywane przez kilka lat. – To wielogatunkowy projekt dla pokoju, dialogu oraz dywersyfikacji kultur – podkreśla L.U.C. Na płycie słyszymy nie tylko artystów z Europy, ale i również z innych kontynentów. – Szykujcie się na wielkie połączenie jazzu, hip-hopu, folku, funku, dźwięku dęciaków z wielojęzykowym rapem oraz śpiewem! – zapraszają artyści. 

Ostatniego dnia Olsztyn Green Festivalu wystąpi też Bovska. Niezwykle oryginalna muzycznie i wizerunkowo artystka jest znana z niecodziennej umiejętności opowiadania słodko-gorzkich historii w niezwykle wyrazistych barwach. Podczas koncertu w Olsztynie z pewnością nie zabraknie materiału z jej najnowszej płyty pt. „Dzika”. 

Czas na młodych 

Do gości Olszyn Green Festivalu dołączył też oysterboy. Jako wokalista grupy Terrific Sunday podbił wszystkie główne sceny festiwali muzycznych w Polsce. Nadszedł czas na solowy, indie projekt Piotra oysterboy Kołodyńskiego, w nostalgicznym, ale przebojowym klimacie. Z zaledwie czterema piosenkami na koncie oysterboy zagrał już na OFF Festival 2022, showcasie Great September oraz wyprzedawał swoje pierwsze koncerty. Najwyższy czas na wizytę w Olsztynie – artysta wystąpi pierwszego dnia festiwalu (11 sierpnia, piątek). 

Na liście obecności Podsiadło, Bajm i Nosowska 

Na scenie Olszyn Green Festivalu pojawią się też ogłoszeni już: Dawid Podsiadło, Kacperczyk, Kamp!, Sorry Boys, WaluśKraksaKryzys, LOR i Maks Łapiński,  Beata i Bajm, Brodka, Błażej Król, Piotr Zioła, Baasch, Ars Latrans Orchestra, Ofelia i Matylda/Łukasiewicz.

Line up Olsztyn Green Festival

PIĄTEK, 11 SIERPNIA: DAWID PODSIADŁO, KACPERCZYK, KAMP!, SORRY BOYS, WALUŚKRAKSAKRYZYS, LOR, MAKS ŁAPIŃSKI, OYSTERBOY 

SOBOTA, 12 SIERPNIA: BEATA I BAJM, BRODKA, BŁAŻEJ KRÓL, PIOTR ZIOŁA, BAASCH, ARS LATRANS ORCHESTRA, OFELIA, MATYLDA/ŁUKASIEWICZ 

NIEDZIELA, 13 SIERPNIA: SOKÓŁ FEAT. PONO, NOSOWSKA, ZALEWSKI ŚPIEWA NIEMENA, KARAŚ/ROGUCKI, PAULINA PRZYBYSZ, RUBENS, RAT KRU

Na Olsztyn Green Festival zapraszamy w dniach 11-13 sierpnia br. na plażę miejską CRS Ukiel. 

Olsztyn Green Festival co roku odbywa w plenerze, w pięknej scenerii Jeziora Ukiel, wśród plaż, zieleni i drzew. To festiwal muzyki i tzw. zielonego stylu życia, który ściąga do Olsztyna 30-tysięczną widownię. Misją i zadaniem imprezy jest popularyzacja zrównoważonego rozwoju i walki o ekologię. To idealna propozycja dla osób, które cenią kontakt z naturą oraz dobrą muzyką, relaks nad jeziorem – plan na przedłużony wakacyjny weekend pełen niezapomnianych muzycznych wrażeń!

 

Leave a Reply