Jacek Kępka Automaty z premierowym albumem EP. Posłuchaj utworu “W deszczu”

Jacek Kępka Automaty to projekt będący kontynuacją działalności zespołu Klan. Kilka miesięcy temu ukazała się premierowa EPka grupy. Jednym z premierowych utworów, które znalazły się na albumie jest singiel “W deszczu”.

W deszczu to jeden trzech utworów na EPce zespołu Jacek Kępka Automaty.

fot. Krzysztof Ścisło

Jacek Kępka to gitarzysta zespołu Klan (a także Rejs, Rezonans, Czerwono-Czarni, Wodospady Spokoju). Muzyka współpracował m.in. z Cezarym Szlązakiem, 2+1, Piotrem Miksem, Krzysztofem Ścierańskim, Tomaszem Jaśkiewiczem, Andrzejem Frajndtem, Krzysztofem Wałeckim, Piotrem Puławskim – Polanie, Andrzejem Ibekiem.

Artysta grał w zespole Klan przez dziesięć lat od 2006 roku. Brał udział w nagraniu ostatniej płyty grupy „Laufer”. Choroba jednak przekreśliła dalszą działalność sceniczną Marka Ałaszewskiego. W 2019 roku postanowił stworzyć zespół, który ocaliłby od zapomnienia wartościową twórczość zespołu. Tak powstał projekt – Jacek Kępka Automaty. 17 grudnia 2022 roku grupa wydała EP-kę w formacie cyfrowym, gdzie zaprezentował swoje wersje utworów “Automaty” oraz “Iluminacja”, oryginalnie pochodzących z płyty “Po co mi ten raj” oraz autorski utwór “W deszczu”, mający ukazać się na kolejnej płycie Klanu. Na początku stycznia 2023 roku mini album  został wydany także w wersji fizycznej.

Gitarzysta Jacek Kępka ma zgodę Marka Ałaszewskiego i jego rodziny na kontynuowanie dorobku muzycznego, gdyż w Klanie grał 10 lat.

Zespół miał okazję wystąpić na jednej z największych imprez dotyczących gier komputerowych Pixel Heaven w 2021 roku.

Słuchaj albumu EP w serwisach cyfrowych.

 

Autorem grafiki na okładce jest Igor Żukowicz

Leave a Reply