Sentymentalny powrót. Natalia Szczypuła z utworem “Brakuje”!

Utwór “Brakuje” znalazł się na albumie “Więcej” Natalii Szczypuły. Teraz singiel doczekał się nieco innej wersji radiowej.

Współczesne, popowe i bardzo radiowe wydanie, które nadaje singlowi zupełnie nowego wydźwięku.

fot. materiały prasowe

“Brakuje” Natalii Szczypuły to jeden z pierwszych utworów, które nagrała. Po kilku latach od premiery artystka zdecydowała się do niego powrócić i nadać mu nieco innego brzmienia. Najnowsza wersja utworu ma zdecydowanie radiowy potencjał. Świetny wokal Natalii, bardzo dobra produkcja i popowy wydźwięk sprawiają, że singiel wpada w ucho.

To była pierwsza piosenka, którą nagraliśmy, wiele lat temu. Potrzebowała odświeżenia, nowej energii, dlatego zdecydowaliśmy się ponownie po nią sięgnąć. Opowiada o zagubieniu w miłości, o tym jak bardzo można się oddalić będąc obok siebie. Być może ktoś przejrzy się w niej jak w zwierciadle, odnajdzie zrozumienie, poczuje, że nie jest sam… – dodaje Natalia.

 *****

Natalia Szczypuła to finalistka jedenastej edycji The Voice of Poland, zwyciężczyni Ladies’ Jazz Festival Gdynia 2021, autorka tekstów i muzyki. Otrzymała tytuł “Wokalistki Roku 2021” w wyniku głosowania internautów na portalu Muzykoholicy.pl. Została również okrzyknięta rewelacją jazzowego festiwalu Sącz Jazz Festival w listopadzie 2021 roku. W 2022 znalazła się w pierwszej dziesiątce rankingu Genialni Lokalni Globalni im. Danuty Szaflarskiej, wyróżniającej artystów pochodzących z rejonów sądecczyzny za ich zasługi w dziedzinie kultury. Można usłyszeć ją jako jedną z solistek w projektach: „Betlejem w Polsce”, „Muzyka Filmowa” na czele Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej, „Święty”, i wiele innych. Natalia koncertuje w Polsce i na całym świecie – w 2019 roku wystąpiła w Filharmonii w Szanghaju u boku Natalii Grosiak i stuosobowej orkiestry z Ningbo, w ramach koncertu „Polish Games – Creative Poland: The Concert“. W 2022 roku koncertowała m.in. w Chicago, a w 2023 jej głos zabrzmi w Nowym Jorku w ramach trasy po Stanach Zjednoczonych.

Wychowywała się w domu, w którym królowała muzyka gospel, stąd jej miłość do gospel i soulu. W jazzie zakochała się podczas studiów na London Centre of Contemporary Music w Wielkiej Brytanii. W swojej muzyce łączy ze sobą te style, wzbogacając je odrobiną popowej lekkości. Cechą wspólną jej piosenek są zapamiętywane melodie i motywy osadzone w soulowej warstwie muzycznej. Dziennikarze muzyczni okrzyknęli jej muzykę mianem “GLAMOUR POP”.

Dla Natalii muzyka to całe życie. Na co dzień śpiewa w Vertigo Jazz Club we Wrocławiu, uczy śpiewu, pisze piosenki, zajada się sushi i nałogowo czyta książki. Koncertuje po całej Polsce, tłumaczy książki i jak sama twierdzi, nie może usiedzieć w miejscu. Poza tym pozuje do zdjęć, słucha jazzu i improwizuje pod nosem. Bardzo lubi pomagać i zmieniać świat na lepsze – przez piosenki, poradę, dobre słowo, uśmiech.

W grudniu zeszłego roku ukazała się debiutancka płyta artystki zatytułowana “Więcej“. Patronatem objęły ją m.in. TVP2, WP.PL, Polska Płyta / Polska Muzyka oraz portal Muzykoholicy.pl. Krążek spotkał się z wieloma pochlebnymi opiniami. „Debiut na miarę sukcesu” (Polska Płyta / Polska Muzyka), „Całkiem nowe na polskiej scenie muzyczne brzmienie” (Pytanie na Śniadanie, TVP 2). Odnajdziemy na nim różnorodne inspiracje: od soulowej elegancji, przez radosny funk, ciepło brzmiące R’n’B, po rozbujany pop. Na kolejną płytę nie będzie trzeba długo czekać – wokalistka planuje wydać ją już pod koniec tego roku.

 

“Na pewno pozostaniemy wierni naszym soulowym korzeniom” – Natalia Szczypuła [WYWIAD]

Leave a Reply