20-lecie zespołu Mikromusic i album “Mikromusic z górnej półki”

Mikromusic obchodzi 20-lecie zespołu. Z tej okazji powstał album “Mikromusic z górnej półki”, na którym wybrzmiewa 47-osobowa orkiestra wraz z gośćmi. Jednym z utworów, który znalazł się na tej płycie jest “Tak mi się nie chcę” z Kubą Badachem.

fot. materiały prasowe

“Od dawna marzyliśmy o koncercie w przepięknej sali Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, więc gdy przyszła propozycja koncertu i to w dodatku z orkiestrą, wiedzieliśmy, że chcemy to przeżyć w wyjątkowy sposób. W 2022 roku obchodziliśmy 20-lecie swojego istnienia.”

Wszystko zaczęło się jeszcze dawniej, bo w roku 1999, kiedy Natalia i Dawid poznali się na warsztatach bluesowych w Bolesławcu. Nie polubili się od razu. Ale dzisiaj po 24 latach znajomości można powiedzieć, że są jak stare dobre małżeństwo.

“W maju 2022 zagraliśmy specjalny koncert wraz 47 osobową orkiestrą NFM Filharmonii Wrocławskiej oraz z gośćmi: Dorotą Miśkiewicz, Melą Koteluk i Kubą Badachem.

W zespole mamy niezwykle zdolnych i wrażliwych muzyków takich jak Adam Lepka, któremu powierzyliśmy rozpisanie aranżacji naszych piosenek na całą orkiestrę. Do jednej piosenki dołożył się z pomysłem nasz pianista Robert Jarmużek.

W naszych szeregach jest także jednen z najbardziej cenionych inżynierów dźwięku, czyli Robert Szydło. Robert miksuje i masteruje płyty dla artystów z całego świata i  jest też odpowiedzialny za każdy miks piosenek Mikromusic, od pierwszej pyty. Miał on ogromną przyjemność zmiksować cały koncert z NFM-u w systemie Dolby Atmos. W naszej opinii to kolejna gratka dla audiofilów.

Nie obyło się bez przygód, ale to wiedza tylko Ci, którzy z nami byli wtedy, i oni tego koncertu, tak samo jak my, nigdy nie zapomną.

Oddajemy Wam płytę nagraną w ogromnym stresie, przy awarii prądu (mieliśmy z tego powodu 43-minutowa przerwę, co dało publiczności okazję poznać nasze poczucie humoru), ale jest w niej ogrom emocji, miłości do muzyki i historia tego zespołu zapisana w piosenkach. Miłego słuchania!” – Mikromusic

 

Leave a Reply