Sick Mikey z mocnym uderzeniem. Posłuchaj utworu “Alarm” [RECENZJA]

Sick Mikey zaprezentował kolejny premierowy utwór, który jest już czwartym solowym singlem artysty. “Alarm” powstał ponownie we współpracy producenckiej z Grf3ld’em.

“Alarm” to kolejna mocna propozycja w dorobku artysty występującego jako Sick Mikey. To też ponowna współpraca artysty z młodym producentem – Grf3ld’em, który doskonale rozumie intencje, idące za przekazem. Dzięki niemu każdy element muzyczny sugestywnie został uwypuklony z tym, co wokalista miał do powiedzenia. Czuć w tym numerze interakcję na poziomie doskonałej komunikacji. Sam utwór ma czytelną formę, jasno określoną przez słowo, ale także właśnie poprzez sytuację artystyczną, która zrodziła na jego potrzeby. Dzięki temu powstała spójna, energetyczna kompozycja, która staje się świadomym krokiem na przód Sick Mikey’a.

fot. materiały promocyjne

Słowo ma tu swoją ogromną moc, ale to przez nietuzinkową charyzmę – urzeczywistnioną potężnie prezentującym się wokalem – nabiera większego sensu. Tym samym pełen wyraz twórczy staje się celnym trafieniem w odbiór słuchacza. Wokalista jest bezpośredni w tym co prezentuje, nie stara się w żaden sposób zawoalować przekazu, choć tekst posiada w sobie pewien uniwersalizm. To jest dodatkowa siła nie tylko tej jego propozycji. Nie da się ukryć, że rockowe brzmienia wciąż są dla niego ważne, ale za każdym razem dostajemy coś więcej. Tym razem także otrzymaliśmy zmyślną mieszankę mocarnych gitar (fajny motyw gitarowy w tle towarzyszy niemal całej kompozycji) z pojawiającą się na równi muzyką elektroniczną.

Całość ma przy okazji świeżą, dobrze wyprodukowaną konstrukcję, co nadaje “Alarmowi” niewątpliwego stylu. Tak, bo warto to podkreślić – artysta tworzy utwory bardzo wyraźnie odnoszące się do określonych estetyk. Dlatego również ten utwór jest skierowany do konkretnego odbiorcy, co akurat świadczy o klarownej wizji artystycznej, która kryje się za nim. Gdyby złożyć wszystkie dotychczasowe propozycje Sick Mikey’a w jeden komplet, to powstanie z tego już teraz całkiem solidny projekt. Zobaczymy, co z tego wyjdzie w przyszłości, bo należy zakładać, że to nie jest ostatnie słowo przez niego wypowiedziane.

[rec. Łukasz Dębowski]

*****

Alarm” to kolejny singiel, który powstał w wyniku współpracy Sick Mikey x Grf3ld. Mieszanka mrocznego rocka i muzyki elektronicznej. Mocna warstwa tekstowa, która zostawia słuchaczowi duże pole do własnej interpretacji.

Sick Mikey to 32-letni muzyk pochodzący z Trójmiasta, na co dzień mieszkający w Wielkiej Brytanii. Z początku związany był głównie z muzyką rockową, a w szczególności punkową, jednak pod wpływem silnych inspiracji muzyką elektroniczną, alternatywną oraz hip-hopem, postanowił stworzyć nietypowy i zróżnicowany projekt, łącząc siły z młodym, wrocławskim producentem – Grf3ld’em.

*****

Słuchaj utworu “Alarm” w serwisach cyfrowych: https://bfan.link/alarm23

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply