Sick Mikey x Widuto z pierwszym singlem. Posłuchaj utworu “Daleko stąd” [RECENZJA]

“Daleko stąd” to pierwszy singiel wyjątkowego projektu, za którym stoi Sick Mikey. W utworze gościnnie można usłyszeć wokalistkę Widuto.

Sick Mikey pokazał w swoim pierwszym utworze “Daleko stąd” naturalny koloryt artystyczny, oparty na żywym brzmieniu instrumentów (w tym handpan). Stąd dźwięki kompozycji płynnie przemieszczają się w kierunku ciepłego ambientu, który nadał jej wyrazistej specyfiki. Sama propozycja ma popowy wydźwięk, ale właśnie tego typu detale sprawiają, że mamy do czynienia z czymś bardziej angażującym. Sick Mikey zaprosił do nagrania własnych śladów wokalnych ciekawą artystkę – Widuto (świdnicka wokalistka i autorka tekstów).

fot. materiały prasowe

Oni jako duet prowadzą swego rodzaju dialog, ale to jednak kobiecy, lekko soulowy głos sprawia, że utwór ma swego rodzaju miękkość. Pojawia się też swego rodzaju plastyczność, która uwypukla charakter ładnie określonej melodyki. Spokojne dźwięki snują się więc pozornie niezobowiązująco, ale już z czytelnie określonym przekazem stają się one mocniejsze w swym wyrazie. I to jest duży komplement, bo dostaliśmy swobodną propozycję, która wygrywa bezceremonialną próbą nawiązania porozumienia ze słuchaczem. A pomaga w tym niewymuszona potrzeba wyrzucenia z siebie pewnych emocji, które układają się w zobrazowaną tu słowno-muzyczną historię. Zabrakło jedynie namiastki przebojowości, ale taki charakter piosenki nie powinien być sztucznie wymuszony. Dlatego “Daleko stąd” ma raczej niszowy, idący w stronę alternatywy klimat, choć nie da się ukryć, że duża jest w tym otwartość na słuchacza.

*****

Sick Mikey o nowym singlu:

„Musiałem znaleźć się naprawdę blisko ‘tamtego świata’, żeby tak szybko zacząć realizować swoje marzenie. I dzięki temu chyba wciąż tu jestem… „Daleko stąd” to utwór, który jest opowieścią o drodze, jaką przebyliśmy. Pomimo tego, że ścieżka którą kroczyliśmy była zła, to została przez nas wybrana świadomie, a zdobyte doświadczenie otwiera nowy rozdział w życiu każdego z nas.

Daleko stąd” to pierwszy singiel w ramach autorskiego projektu Sick Mikey, powstającego we współpracy z producentem Grf3ld’em.

Jako gościa, do współpracy przy tym singlu zaprosili Widuto – bardzo ciekawą i niezwykle utalentowaną artystkę, obracającą się na co dzień głównie w klimatach alternatywnych.

Jako, że zależało im na uchwyceniu wyjątkowej energii, jaka towarzyszy tej piosence, postawili w studio na formułę „live”. Dodatkowo, warstwę muzyczną oparli na ambientowym oraz niezwykle brzmiącym instrumencie, jakim jest handpan.

Posłuchaj utworu “Daleko stąd” w serwisach cyfrowych: kliknij tutaj

 

4 odpowiedzi na “Sick Mikey x Widuto z pierwszym singlem. Posłuchaj utworu “Daleko stąd” [RECENZJA]”

Leave a Reply