Sick Mikey z kolejnym muzycznym uderzeniem. Posłuchaj utworu “Trzaski” [RECENZJA]

“Trzaski” to już trzeci singiel od Sick Mikey. To utwór, który powstał we współpracy z Markiem Pająkiem (Vader), Michałem Łysejko (ex. Decapitated) i DJ Gondek.

Kolejny singiel zatytułowany “Trzaski” pokazuje, że artyście bliskie jest mocniejsze brzmienie, a jego forma zaskakuje z kilku powodów. Sick Mikey zawarł w niej kilka dobrze wyprofilowanych pomysłów, które sprawiają, że jego nowy utwór wymyka się banałowi i przeciętności. Zwraca więc uwagę doskonałe sprzężenie syntetycznych dźwięków (scratche – Dj Gondek) z żywą, soczystą materią, o którą zadbał gitarzysta Marek Pająk (piękna solówka) i perkusista Michał Łysejko. Każdy element tworzy więc przemyślaną, a także poruszającą w swej wymowie całość. Artysta postawił tym razem na konkret.

fot. materiały promocyjne

Czytelny przekaz oraz zawężona do pewnego minimum warstwa muzyczna z ciekawymi odchyleniami, uciekającymi w stronę alternatywnego rocka stanowi sedno “Trzasków“. Jest więc wymownie, ale jednocześnie na tyle porywająco, by z łatwością odnaleźć się w tak zaprezentowanej strategii muzycznej. Jednocześnie utwór ma zawodowo “zaprojektowane” brzmienie i został nieprzesadnie zaaranżowany, a więc posiada swego rodzaju lekkość, która sprawia, że po prostu dobrze się go słucha. Do tego dochodzi odrobina przebojowości ukryta w powtarzalnym refrenie.

Trzeci singiel artysty pokazuje już wyraźnie, że Sick Mikey obrał już pewien kierunek i potrafi całkowicie emocjonalnie wyrażać się w takiej przestrzeni muzycznej. Alternatywny charakter znakomicie podkreśla jego warunki wokalne, co jest także ważne jeśli chodzi o nowy singiel. Właściwie to już jest pełna konstrukcja artystyczna, która jedynie czego potrzebuje, to słuchacza. Dlatego warto sprawdzić, bo w dzisiejszym różnorodności muzycznej można przegapić coś naprawdę wartościowego. “Trzaski” zasługują na naszą uwagę. Można “konsumować” razem z teledyskiem, o który wokalista również zadbał w najdrobniejszych szczegółach.

[rec. Łukasz Dębowski]

*****

Trzaski” to najnowszy singiel od Sick Mikey, przenoszący słuchacza w mroczny i psychodeliczny świat, w którym wewnętrzny chaos przejmuje kontrolę nad życiem człowieka.

W “Trzaskach” można usłyszeć nietypowe połączenie muzyki elektronicznej z rockowym brzmieniem oraz wyśmienitymi scratch’ami, a to wszystko za sprawą wyjątkowych gości – Michał Łysejko (ex. – Decapitated), Marek Pająk (Vader) a także DJ Gondek (m.in. Popek, Hinol, Major SPZ).

Utwór ten jest już trzecim solowym singlem artysty, kolejnym który powstał we współpracy producenckiej z Grf3ld’em.

“Trzaski! W mojej głowie…”. Psychodeliczne zwrotki, melodyjny refren. Niepokój, dreszcze i lęk…

*****

Sick Mikey to 32-letni muzyk pochodzący z Trójmiasta, na co dzień mieszkający w Wielkiej Brytanii. Z początku związany był głównie z muzyką rockową, a w szczególności punkową, jednak pod wpływem silnych inspiracji muzyką elektroniczną, alternatywną oraz hip-hopem, postanowił stworzyć nietypowy i zróżnicowany projekt, łącząc siły z młodym, wrocławskim producentem – Grf3ld’em.

Słuchaj utworu “Trzaski” w serwisach cyfrowych: https://bfan.link/trzaski

 

Leave a Reply