Synth Esthetics z mocnym singlem. Posłuchaj utworu “Rhythm of Love” [RECENZJA]

“Rhythm of Love” to nowy utwór zespołu Synth Esthetics, który powstał we współpracy z niezwykle charyzmatyczną wokalistką – Nali Roką. Tym razem jest to oficjalny singiel promujący cały album. Premiera płyty już wkrótce.

Synth Esthetics to styl, energia, indywidualizm artystyczny i przekaz. To wszystko można stwierdzić po przesłuchaniu nowego singla zespołu, zatytułowanego “Rhythm of Love“. Ukierunkowanie grupy jest bardzo skonkretyzowane, co zostało już właściwie potwierdzone przy poprzednich singlach, które mogliśmy poznać na przestrzeni kilku miesięcy.

fot. materiały prasowe

Właściwie premierowy utwór jeszcze dobitniej określa brzmienie, tak wyraźnie nasączone syntezatorami, ale też gitarową siłą. Wciąż słychać w tym elementy wyciągnięte z lat 80., choć wiele świeżości nie pozwala kompozycji prezentować się archaicznie. Do tego dochodzi znakomity wokal Nali Roki, która nie tylko dźwignęła ten numer, ale nadała jej znamiennej atrakcyjności. Słychać także, że zespół starał się, żeby konwencja była gęsta od dźwięków, dzięki czemu nabiera ona dodatkowej mocy. Nie jest to jednak pozorne, sztuczne, wyimaginowane, ale faktycznie całkowicie przekonujące i zdecydowanie właściwe, jeśli weźmiemy pod uwagę ulokowanie pewnych elementów względem siebie.

Dlatego tak bardzo nowy singiel staje się spójny w pełnym wymiarze brzmieniowym, wokalnym i względem treści zawartych w dosyć czytelnym tekście. I właśnie pełni on funkcję dopełniającą poprzednie propozycje Synth Esthetics. To po prostu konkret. A czy taka będzie cała płyta? Czas pokaże, choć tak naprawdę już teraz wiadomo, że warto na nią czekać. Do singla powstał teledysk, który także trzyma się pewnego zamysłu przyjętego na potrzeby całego projektu. “Rhythm of Love” nie pozostawia słuchacza obojętnym i o to chodzi.

[rec. Łukasz Dębowski]

*****

“Mamy to! Po długim oczekiwaniu klip do najnowszego singla „Rhythm of Love” wylądował w sieci! Wielkie dzięki dla całej ekipy za wsparcie i pomoc w realizacji! Dajcie głośno” – Synth Esthetics

Nali Roka to Karolina Drewnik. Współzałożycielka i dyrygentka chóru Gospel Lauders, wokalistka, wiolonczelistka i kompozytorka. Na swoim koncie ma współpracę z Sarsą czy Dawidem Kwiatkowskim. Oprócz muzyki tworzy programy rozrywkowe i muzyczne. Na co dzień współpracuje z zespołem Szum Drzew.

To nie pierwsza współpraca zespołu Synth Esthetics z Nali Roką. W sieci dostępny są także utwory “Lucid Dream” i “In And Out Of Love”, będące zapowiedzią ich debiutanckiego albumu. Premiera płyty już wkrótce!

 

Leave a Reply