Neithan z albumem “Ze szlaku”. Posłuchaj singla “Właśnie tam”

“Ze szlaku” to tytuł debiutanckiej płyty artysty występującego jak Neithan. Album jest doskonałą propozycją dla fanów dubu, reggae, rapu czy dubstepu. Jednym z singli promujących to wydarzenie został utwór “Właśnie tam” z gościnnym udziałem Basi Krzykwy.

Neithan – ma 24 lata, pochodzi z Jedliny- Zdrój, małego miasteczka w górach na Dolnym Śląsku. Od kilku lat mieszka we Wrocławiu, gdzie ukończył Szkołę Muzyki Nowoczesnej, dzięki której mógł rozwinąć jedną ze swoich pasji jaką jest muzyka. Przy tej okazji poznał producenta Dr Hekele, z którym rozpoczął pracę nad swoim debiutanckim albumem pt. “Ze szlaku“. Inspirują go głównie gatunki – dub, reggae, rap czy dubstep, co słychać na płycie. Jego drugą pasją jest chodzenie po górach.

fot. Gabriela Ostrowska

Pracując nad płytą artysta chciał opowiedzieć o  podróży po dolinach i wyżynach własnego życia, ubierając ją w metaforę wędrówki po górach.

Album składa się z 15 utworów, za teksty i wokal odpowiada Neithan, natomiast za muzykę oraz mix – Dr Hekele. Swój wkład mieli także Dj LiquidErlikCichy oraz Basia Krzykwa. Za oprawę graficzną całości odpowiedzialny był Micheasz Derejko.

“Całość to piętnastoczęściowa opowieść o wyżynach i dolinach na mojej życiowej drodze w ciągu ostatnich kilku lat. W pierwszej części albumu podkłady są dość mroczne, oparte głównie na dużej ilości basu. Druga część jest w spokojniejszych aranżacjach w stylu dub i reggae.” – Neithan

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply