Nosowska z nowym singlem “Runo”! Zapowiedź albumu “DEGRENGOLADA”

Po “Przytomnej” przyszedł czas na kolejną, singlową odsłonę. Utwór “Runo” Nosowskiej dostępny jest we wszystkich serwisach streamingowych oraz na YouTubie.

Po pięciu latach od “BASTY”, Nosowska powraca z długo wyczekiwanym albumem. Nowy materiał nosi tytuł “DEGRENGOLADA” i ukaże się 19 maja, a jego narracja opiera się na kolorach, które odpowiadają konkretnym utworom. Po czerwonym rozdziale, który otworzyła “Przytomna”, dziś premierę ma singiel “Runo” – zielony, delikatny oraz pełen czułości.

A Ty, dlaczego chcesz z kimś być? Do czego służy Twoim zdaniem ta wybrana spośród wielu osoba? A jak Ci jest w samotności? Pogadajmy… –  mówi o singlu Nosowska i zaprasza słuchaczy do dyskusji.

fot. materiały prasowe

Premierze singla towarzyszy również start przedsprzedaży “DEGRENGOLADY” i jest to też pierwsza okazja, aby zobaczyć wyjątkową okładkę tego albumu zaprojektowaną przez Macio Morettiego z fotografią Piotra Porębskiego. Dodatkowo w sprzedaży jest edycja limitowana, która zawiera perfumy inspirowane singlami skomponowane przez samą artystkę.


*****


Nosowska wydaje płytę wtedy, kiedy ma coś do powiedzenia – za każdym razem redefiniując swoją muzyczną tożsamość. Po pięciu latach od „BASTY” wraca z albumem „DEGRENGOLADA”. Artystka znowu na przekór trendom – nie stara się o poklask i nie łasi do szerokiego odbiorcy. To są piosenki dla ludzi, którzy lubią, kiedy muzyka coś znaczy.

– „DEGRENGOLADA” w założeniu mogłaby stanowić inspirację do podjęcia (niemałego, lecz wybitnie korzystnego) indywidualnego wysiłku, by zejść do fundamentu istnienia i metodycznie sprawdzić każdą z wielu warstw, które ponoć składają się na nasz obraz. Po to, by zostawić jedynie prawdę oraz esencję, które (wiem to na pewno) dowodzą naszej niezwykłości. Właściwie to, co chciałabym przekazać słuchaczowi zawiera się w jednym zdaniu: Jesteś gigantem, nie pochylaj głowy, nie dawaj się prowadzić, czuj, żyj i obudź się do prawdy. Już czas. – mówi o nowym materiale Nosowska. 

Album ponownie powstał we współpracy z producentem Michałem FOXEM Królem. W nagraniach udział wzięli Michał MALINA Maliński i Michał BUNIO Skrok. Na płycie pojawiał się rapujący Miki Krajewski oraz goście – Natalia Szroeder i Jakub Józef Orliński.

Tracklista: 
1. Predatoprzywry feat. Miki Krajewski
2. Sosna
3. Runo
4. Przytomna
5. Zimny feat. Jakub Józef Orliński, Miki Krajewski
6. Larum
7. Ledwie wczoraj
8. Senny Majak
9. Piękna degrengolada
10. Rzekomo
Bonustrack:
11. Majak – z filmu “RÓJ” feat. Natalia Szroeder

 

Leave a Reply