Nowa wersja “Na jednej z dzikich plaż” zespołu Rotary, czyli jak NIE NALEŻY przerabiać utworów

Po 27 latach od premiery singla “Na jednej z dzikich plaż” grupy Rotary, utwór powraca w odświeżonej i bardziej energicznej wersji. Adi Foxx połączył siły z zespołem LOKA, Sobotą i Fabiszem, czego efektem jest dosyć kontrowersyjna wersja tego przeboju.

Lubiła tańczyć to nieidealna propozycja na zbliżające się lato i ciepłe dni. Współpraca Adiego Foxxa, Soboty, Fabisza oraz zespołu LOKA, którego wokalistą jest Grzegorz Porowski (twórca tego evergreenu), przyniosła dosyć dziwne i prostackie połączenie muzyki pop, slap house oraz rapu. Aż dziwne, że autor wykonujący ten utwór 27 lat temu zgodził się na taką wersję. Pierwotna odsłona piosenki miała lekkość, ładny koloryt oraz starannie uwypukloną melodię, zrodzoną z finezyjnego połączenia muzyki gitarowej z nienachalnym popem.

fot. materiały prasowe

Wszystkie te elementy zniknęły, a w zamian dostaliśmy jakiś dziwny twór, który nie ma nic wspólnego z oryginalną odsłoną tej przyjemnej propozycji.

Czy wierzysz w zbiegi okoliczności? W 2001 roku usłyszałem “Na jednej z dzikich plaż” podczas wesela, na którym byłem mając 14 lat. Dziś, po 22 latach razem z oryginalnym wokalistą Grześkiem Porowskim (obecnie zespół Loka) oraz raperami Sobotą i Fabiszem postanowiliśmy odświeżyć ten ponadczasowy hit. Dajcie znać jak Wam się podoba. – Adi Foxx

Nowa wersja wydaje się więc co najmniej kontrowersyjna.

 

Loka powraca z nowym utworem “Na czas”

Leave a Reply