Piotr Zalewski i IVVA w utworze “MOVE ON” [RECENZJA]

“Wstań i idź!” to prosty przekaz nowego singla “MOVE ON” Piotra Zalewskiego oraz IVVY, który ukazał się wraz z wyjątkowym teledyskiem.

Piotr Zalewski to nie tylko kompozytor i producent, ale kreator pewnej rzeczywistości muzycznej. Przy pomocy mniej lub bardziej rozwiniętych motywów artystycznych potrafi stworzyć indywidualną formę, która połączona z głębokim przekazem staje się swego rodzaju emocjonalnym uniesieniem. Tak właśnie można zdefiniować jego nową propozycję zatytułowaną “MOVE ON“, gdzie gościnnie usłyszymy młodą wokalistkę, kryjącą się za pseudonimem – IVVA. Jej delikatny w takiej przestrzeni głos staje dodatkowym bodźcem, budzącym faktyczne poruszanie we wrażliwości wyczulonego na takie brzmienia słuchacza.

fot. materiały prasowe

Kompozytor korzysta tym razem z różnych faktur związanych z muzyką elektroniczną, ale tak naprawdę sam układ dźwięków zrodził się z bardziej szlachetnie ułożonej linii melodycznej. Jeżeli zatopimy się w klimat tego utworu, dostrzeżemy swego rodzaju pulsację rozciągniętą na niezwykle szerokim obszarze artystycznym, gdzie ogromne znaczenie mają klasyczne harmonie. Robi wrażenie erudycyjnie utkana muzyka i wyczulenie na różne detale, tym bardziej, że całość została doskonale dopracowana także pod kątem produkcji. Zapewne nie jest to propozycja, która zapada w pamięć po pierwszym przesłuchaniu, ale po większym wtopieniu się w jej strukturę zauważymy wszelkie elementy, które w takim przekazie mają swoją właściwą rację bytu.

MOVE ON” porusza i tworzy synergizm z duszą słuchacza, wystarczy tylko otworzyć się na tak wyzwoloną energię artystyczną. Warto też zwrócić uwagę na teledysk, umiejętnie łączący dookreśloną organiczność z syntetyzmem niektórych brzmień. Wszystko zapętla się więc w jedną całość, gdzie delikatny głos wokalistki staje się jakby dopełnieniem ciekawej wizji Piotra Zalewskiego. Ładnie i bardzo świadomie, ale bez przesadnego wykalkulowania.

[rec. Łukasz Dębowski]

*****

Piotr Zalewski to kompozytor, pianista i producent muzyczny z Warszawy. Ma na swoim koncie nagradzane aranżacje do utworów Darii Zawiałow, Barbary Wrońskiej, Miro Kępińskiego oraz Igora Herbuta. W 2019 roku wydał swój pierwszy album “IMAGO”, zawierający autorskie utwory fortepianowe. Swoje najświeższe wydania Piotr chętnie wspiera rozmaitymi warstwami elektronicznymi oraz łączy z przeróżnymi gatunkami takimi jak techno, progresywny house, electro pop, hard rock. Uważa, że prawdziwa twórczość rodzi się z intuicji. Rozum natomiast zbiera zrodzone z przeczucia ziarno by ubrać je w przystępną dla świata formę.

Do “MOVE ON” zaprosił wszechstronną i błyskotliwą wokalistkę – IVVA. Pod tym pseudonimem kryje się artystka, która sama pisze, nagrywa i produkuje swoje utwory. Jak sama mówi, można ją porównać do Agnes Obel lub Susanne Sundford. IVVA chętnie współpracuje z innymi artystami i eksperymentuje z sound designem pod krótkie animacje. Obecnie wraz z producentem Muzaman współtworzy duet Sonder, tworzący eklektyczną muzykę elektroniczną.

MOVE ON” to pierwsza publikacja Piotra Zalewskiego oraz IVVA. Artyści bardzo mile wspominają pracę, dlatego nie zamykają się na kolejne wspólne projekty.

Tak Piotr Zalewski sugestywnie opisuje swój nowy utwór:

“Przekaz MOVE ON jest prosty. Obudź się, wstań i idź. Podążaj przed siebie. Nieważne dokąd. Nieważne po co. Nieważne dlaczego. Istotą jest ruch. Działanie. Czyste i bezrefleksyjne. Pozbawione analiz i dylematów głowy. To zwykłe, pierwotne poruszenie jest zbawienne zarówno dla ducha, jak i ciała. Głęboka prawda tkwi w prostym powiedzeniu “Siła bierze się z działania”. Nie zastanawiaj się. Ruszaj!”.

Teledysk do “MOVE ON” jest już dostępny na kanale YouTube artysty, można go także słuchać na wszystkich platformach streamingowych.

 

Leave a Reply