Alternatywna przebojowość. Michał Madajczyk z nowym singlem “Kim jestem”!

“Kim jestem” to już trzeci singiel Michała Madajczyka i pierwszy jaki artysta prezentuje w 2023 roku. Do utworu powstał teledysk.

Po debiutanckich, żywiołowych “Satelitach” i ciekawie odmiennych stylistycznie “Drogowskazach”, dwóch różnie adresowanych historiach, trzeci utwór, to retrospektywna opowieść oparta na refleksjach nad podejmowanymi przez autora decyzjami i wyborami. Mocnym elementem nowej muzycznej propozycji Michała jest łatwo wpadający w ucho refren, tym razem będący również pewnego rodzaju twistem i mrugnięciem oka w kierunku słuchacza oraz samego tytułu utworu.

fot. Jacek Mójta

Za produkcję muzyczną ponownie odpowiada duet Michał Madajczyk oraz Stefan Czerwiński czego efektem jest wyraźnie gitarowa warstwa instrumentalna. W sesji nagraniowej udział wzięli również: na gitarze basowej – Antoni Zajączkowski (Oysterboy, Willa Kosmos), na perkusji – Piotr Jaraszkiewicz (Przybył, Hubert Tas & The Small Circle), na instrumentach klawiszowych – Adam Stasiński.

*****

Michał Madajczyk – na stałe mieszka, tworzy i pracuje w Poznaniu. Z muzyką, która stanowi ważny element jego życiowej układanki, związał się zawodowo w roku 2016 zakładając studio nagrań i rozwijając swoje umiejętności w kierunku realizacji dźwięku. Gitarzysta, wokalista, autor tekstów, producent, współautor muzyki, którą tworzy razem ze Stefanem Czerwińskim (Muchy, Terrific Sunday). W roku 2021 debiutował z autorskim materiałem na scenie, występując w poznańskim klubie Tama oraz w Ostrowskim Centrum Kultury. W dotychczasowych nagraniach i podczas koncertów, obok Stefana Czerwińskiego, towarzyszyli mu również poznańscy muzycy, Piotr Jaraszkiewicz (Przybył, Hubert Tas & The Small Circle), Paweł Kosicki (Lombard), Marcin „Mały” Górny (Poluzjanci, Natalia Kukulska) oraz Adam Stasiński. W roku 2022 debiutował z materiałem studyjnym. Aktualnie skupia się na kolejnych produkcjach i publikacjach.

Posłuchaj na platformach streamingowych: https://adm.ffm.to/MadajczykKim

*****

Produkcja: Michał Madajczyk, Stefan Czerwiński
Miks: Adam Stasiński, Piotr Dziki Chancewicz
Mastering: Piotr Dziki Chancewicz
Premiera: 14 kwietnia 2023 roku
Dystrybucja cyfrowa: Agora Digital Music

 

“Muzyka to jedna z pierwszych świadomych jaźni, jakie pamiętam z dzieciństwa” – Michał Madajczyk [WYWIAD]

Leave a Reply