Soundtrack pełen refleksji. Paulina Przybysz z albumem “Wracając”

Album Pauliny Przybysz ukazał się jedynie w formie cyfrowej. Wśród gości Miły Atz, Asthma, Margaret, Ryfa Ri i Szczyl.

„Wracając” to po „Chodź tu” i „Odwilży” trzeci solowy album Pauliny Przybysz, na którym wiernie wybrzmiewa hip-hop i soul. Jednak Paulina wpuszcza do niego elementy klasycznych popowych ballad, tanecznych momentów, głębokiego basu czy trapowej narracji rytmicznej. “W dorosłym życiu chodzi chyba o to, żeby iść do przodu ciągle wracając do siebie.”

Paulina wraca do swoich fascynacji, trochę chce być laską z JJ FAD a trochę, bez żadnego mrugania okiem, zaśpiewać Wam poważną balladę o miłości, bo „ona może śpiewać, może się już nie bać”.

fot. Marta Surovy

Podejmuje wielokrotne próby integracji i bycia na serio. Jako baczny obserwator sceny muzycznej, wychowana na rapie, klasyce, soulu i jazzie, nie powstrzymuje się od inspiracji i współpracy z przyjaciółmi. Na albumie usłyszymy produkcje Wuja HZG, Kuby Więcka, Olka Świerkota, Patryka Kraśniewskiego, Jacka Antosika czy samej Pauliny, a gościnnie pojawią się Miły Atz, Asthma, Margaret, Ryfa Ri czy Szczyl.

Piosenki o równowadze, o oswajaniu smutku i cienia, o tęsknocie za naturą, o końcu świata, bałaganu w polityce, o wewnętrznych cichych rewolucjach, subtelnościach w relacjach i miłości.

To pierwszy album Pauliny, który ukaże się tylko w wersji cyfrowej. Całość dostępna tutaj https://defjampl.lnk.to/WracajacAlbum 

Leave a Reply