Rapowa scena na Metronome Prague! Polski reprezentant – Frosti

Częścią festiwalu Metronome Prague będzie w tym roku scena rapowa. Jej gwiazdami są m.in. amerykański raper J.I.D, Supercrooo, Sawsane. Polskim reprezentantem został Frosti.

Podczas szóstej edycji Metronome Prague na gości czeka rapowa scena. W ostatni weekend czerwca zabłysną na nim raperzy tacy jak J.I.D (USA), Kelvyn Colt (GER) czy Frosti (POL). Dołączając do zagranicznych gwiazd, krajowe wielkie nazwiska, takie jak Supercrooo, PSH z zespołem na żywo, Pio Squad, a zwłaszcza młoda krew czeskiego rapu Sawsane, Gesto Booth, Annet X, Baby G i inni nie pozostaną w tyle.

fot. materiały prasowe

Scena rapowa uzupełni tym samym urozmaicony program festiwalu Metronome, z takimi gwiazdami jak Jamiroquai, M83, Moderat, ZAZ, Tove Lo, Aurora, Editors, Biig Piig, White Lies i inne już ogłoszone. Bilety Metronome Prague z aktualnej przecenionej edycji rozchodzą się w błyskawicznym tempie, organizatorzy radzą nie zwlekać z zakupem. Bilety VIP są już wyprzedane, podczas gdy standardowe są nadal dostępne.

W tym roku Metronome Praga stworzyło dla kultury hip-hopowej własną scenę, na której miłośnicy rapu, grime’u i trapu będą bawić się codziennie do wczesnych godzin porannych od czwartku 22 czerwca do soboty 24 czerwca. Po raz pierwszy na scenie głównej wystąpi gwiazda rapu, amerykański artysta J.I.D.

 „Cieszę się, że tegoroczna edycja Metronome w pełni otwiera się na rap i dodaje tę wspaniałą scenę, która zaoferuje to, co najlepsze w rapowym świecie tutaj i za granicą. W składzie pojawi się amerykański raper J.I.D czy sympatyczny gość Kelvyn Colt z sąsiednich Niemiec. Wystąpią tu niektórzy rodzimi matadorzy, na przykład Supercrooo, a na pewno nie można przegapić koncertu PSH z zespołem grającym na żywo. Chcemy też dać miejsce zwłaszcza świeżemu, młodemu rapowi. Myślę, że np. Sawsane – wybitna osoba/choreograf czeskiej sceny tanecznej – da świetne show” – mówi doświadczony dramaturg sceny rapowej, realizator dźwięku, producent, a także DJ Risto Sokolovski, odpowiedzialny m.in. za przełomowy album Toxic Funk zespołu Supercrooo i znany z wieloletniej współpracy z raperem i artystą Jamesem Cole’em.

Amerykańska gwiazda rapu J.I.D z hip-hopowo-soulowej formacji Spillage Village ma na swoim koncie trzy albumy i nagrania, w których współtworzył, oraz trzy nominacje do nagrody Grammy na swoim koncie od początku swojej kariery w 2010 roku. Ze względu na swój rap został wybrany do współpracy z Imagine Dragons (utwór Enemy), Doja Cat (Options) oraz Mac Miller z basistą Thundercat, z którym miał wyruszyć w trasę koncertową, która została odwołana z powodu śmierci Millera.

Tuż za J.I.D znajduje się niemiecko-nigeryjski raper i model Kelvyn Colt, którego muzyka łączy surowy rap z trapowym brzmieniem z duszą, przy czym bardziej taneczne klimaty nie są wyjątkiem.

Wystąpi także pochodzący z pobliskiej Polski Frosti. Jego utwory mają ponad milion wyświetleń na kanale YouTube.

 

 

 

Leave a Reply