Roxie Węgiel z nowym albumem “13+5”

31 marca ukazał się nowy album Roxie Węgiel, na który składa się 13 numerów, ukazujących wokalistkę w całkowicie nowej odsłonie.

Album „13+5″ to podróż do serca młodej artystki, poruszająca tematykę między innymi miłości, życia w show-biznesie i wiary. Stanowi ponadto rozliczenie Roxie Węgiel z pięcioma laty obecności w branży muzycznej.

Płyta skrywa wiele symboli, a poszczególne numery łączą się ze sobą w warstwie lirycznej. Tytuł „13+5″ również nie jest przypadkowy. 13 jest to ulubiona liczba Roksany, jak i wiek, w którym na dobre zaistniała w branży muzycznej – wiek, w którym wkroczyła w świat show-biznesu, pewnym krokiem po wygraniu Eurowizji Junior. Stąd 13 piosenek na płycie. Z kolei 5 oznacza liczbę lat, jaka upłynęła od debiutu młodej wokalistki. Obie te liczby po zsumowaniu dają 18 – obecny wiek Roxie.

fot. okładka płyty

Oprócz popowych utworów, z którymi artystka jest najbardziej kojarzona, na krążku usłyszymy również gatunki takie jak rap, alt-pop, drill-pop czy slap house. Praca nad nim trwała ponad dwa lata, jednak najbardziej przełomowe były ostatnie miesiące 2022 roku. Album został wyprodukowany przez ekipę Wolf House (Jeremi Sikorski, Kevin Mglej, Andrzej Jaworski, Albert Markiewicz).

Leave a Reply