Różanek zapowiada solowy album. Posłuchaj utworu “Pożary”!

“Pożary” to nowy singiel aktora i wokalisty – Olka Różanka. Utwór zapowiada jego solowy album, który ukaże się w maju 2023 roku, pod naszym patronatem medialnym. Natomiast 22 kwietnia artysta wystąpi na Next Fest w Poznaniu.

Pożary” to piosenka na zimę dla tych, którzy nie chcą palić w sercach byle czym. To drugi po Carnegie Hall solowy singiel Różanka (ex Rykoszept, Ludzie Mili, Chorzy). 

…nim uleci z dymem łaskawy nam czas, nim pożary pójdą w las“.

fot. materiały prasowe

Przejmujący utwór o przeszkodach, jakie napotykamy na drodze uczuć. O byciu w biegu i chwytaniu miłości za ogon, gdy na wiele starań jest już za późno. O skakaniu w ogień, który gaśnie.

Utwór łączy brzmienia syntetyczne z żywym graniem. Obok Różanka wykonawcami są tu Borys Sawaszkiewicz, Tomasz Nawrocki, Maciej Cierlecki i Adam Partyka. Produkcją zajęli się: Borys Sawaszkiewicz (lider grupy Chango i współtwórca #ukrytedowiadomości), Stobno Records. Za miks i mastering odpowiada Karol Majtas.

Teledysk to animacja Magdaleny Toczek i Dimitrisa Papadopoulosa. To podróż po bliżej nieokreślonym świecie, w którym za sprawą krótkich impresji autorzy snują własną, oderwaną od treści utworu historię.

*****

Olek Różanek to aktor Teatru Polskiego w Szczecinie, songwriter. Pracuje nad pierwszym solowym albumem, w skład którego wejdzie 9 autorskich utworów. Premiera płyty planowana jest na maj 2023 roku pod naszym patronatem medialnym.

Do tej pory artysta wydał cztery albumy pod szyldem Chorzy i po jednym z grupami Ludzie Mili oraz Rykoszept. Występował też gościnnie na płytach m.in. Pięć Dwa Dębiec, Soboty, Banacha, Bubliczków.

 

Leave a Reply