Plejada gwiazd w pożegnalnym teledysku zespołu VOX

Legendarna grupa symbolicznie żegna się z fanami specjalnym teledyskiem do utworu “Razem”, którego pomysłodawcą był lider zespołu – Witold Paszt. W teledysku pojawia się między innymi: Alicja Majewska, Majka Jeżowska, Andrzej Piaseczny, Rafał Brzozowski czy zespół Pectus.

fot. Paweł Drabik

Piosenka została nagrana w pandemii, możliwości produkcji klipu były mocno ograniczone. Tata wymyślił sobie, aby fani grupy ponagrywali się sami w domach pokazując jak radzą sobie z lockdownem. Do realizacji klipu jednak wówczas nie doszło – opowiada producentka teledysku i zarazem córka Witka Paszta, Natalia. – Dzisiaj postanowiłam zaprosić do niego przyjaciół Taty i fanów, którzy nagrali się pokazując jak bawią się do muzyki VOX i jak towarzyszy im ona na co dzień. Powstał z tego piękny hołd dla mojego taty i całego zespołu.

Miała to być pierwsza piosenka na nową płytę, okazała się jednak być naszą ostatnią – mówią byli członkowie grupy, Dariusz Tokarzewski i Mariusz Matera. Jako NOWY VOX na pewno włączymy ją do naszego repertuaru koncertowego – dodają.

Utwór “Razem” symbolicznie podsumowuje dotychczasową działalność zespołu i otwiera nowy rozdział w historii grupy, która po śmierci Witolda Paszta koncertuje nadal pod nazwą NOWY VOX w składzie: Dariusz Tokarzewski, Mariusz Matera i Jerzy Słota.

VOX to jeden z najpopularniejszych Polskich zespołów popowych. Założony w 1978 roku, wylansował wiele przebojów, takich jak “Bananowy Song”, “Zabiorę Cię Magdaleno” czy “Rycz Mała Rycz”. Od chwili założenia skład zespołu zmieniał się kilka razy ale grupa cały czas pozostawała aktywna. Koncertowali na całym świecie, od Europy, przez kraje obu Ameryk po Australię i Azję – dzieląc scenę z takimi artystami jak Shakin Stevens, Bad Boys Blue czy Helena Vondráčková. Do dzisiaj ich albumy sprzedały się w setkach tysięcy egzemplarzy, przynosząc im złote i platynowe płyty oraz wiele innych nagród. Oficjalna dyskografię zespołu, zamyka wydany w 1998 roku album “Moda i Miłość”. Po śmierci lidera i założyciela zespołu, Witolda Paszta, grupa kontynuuje działalność pod nazwą NOWY VOX.

 

Leave a Reply