Dorota Masłowska zapowiada nowy album. Posłuchaj singla “Weź skręć”

Utwór „Weź skręć” zapowiada album DOROTY, czyli Doroty Masłowskiej, który ukaże się 21 kwietnia 2023 w labelu SBM A, należącym do wytwórni SBM.

DOROTA to nowe, po Mister D, wcielenie muzyczne Doroty Masłowskiej, która po 8 latach powraca ze zrealizowanym dla labelu SBM A albumem „Wolne”. Składa się na niego 12 utworów, powstałych do bitów m.in. Białasa, Lanka, Lucassiego i Auera, który czuwał też nad całością jej brzmienia jako producent wykonawczy.

Nie rezygnując z właściwych Mister D absurdalnych poetyk i figur, DOROTA wchodzi w emocjonalny mrok, śmiało eksplorując rzadko obecne w muzyce popularnej tematy takie jak wojna, śmierć czy kobiecy erotyzm.

fot. materiały prasowe

W krótkich, brutalizujących tekstach łączy stylistyki uliczne i poetyckie, tworząc własną: niezwykle emocjonalną, eksperymentalną, liryczną i wybuchową jednocześnie.

– Po prostu używam ich [SBM-u] narzędzi i form, przez które przepuszczam siebie i swoją  wrażliwość, zupełnie inną. Dochodzi do erroru. I jest to duże wyzwanie, by z tym całym tak zwanym moim dorobkiem wykonać taki skok w rozjuszony tłum – mówiła niedawno Łukaszowi Łacheckiemu w wywiadzie dla Krytyki Politycznej.

To grawitowanie do medium, jakim jest własny głos, fizyczna emanacja osobowości, duszy, wynika z potrzeby wyrażenia czegoś, czego już nie mogę wyrazić w pisaniu. […] Miałam potrzebę wyrażenia zupełnie innych rzeczy, potrzebowałam innych środków.

 

Leave a Reply