MAN’ iek prezentuje nowy singiel. Posłuchaj utworu “Otwórz oczy” [RECENZJA]

“Otwórz oczy” to nowy singiel zespołu MAN’ iek. Tym razem dostaliśmy utwór z mocną liryką i bluesowym vibem.

Blues wciąż podskórnie pulsuje w muzyce zespołu MAN’ iek, choć jednocześnie łatwo zauważyć nowoczesną formę, która w wyraźny sposób redefiniuje podejście do tego gatunku. Właściwie grupa ma już własny styl, a ich nowy utwór “Otwórz oczy” potwierdza, że wyjście poza pewne stereotypy może być niezwykle interesujące, szczególnie, gdy idzie za tym zawodowstwo. Dlatego można powiedzieć, że MAN’ iek nie zmienia przyjętych zasad odnoście samej kompozycji, ale stara się tworzyć nowy wariant muzyczny, która będzie świeży i odmienny od tego, co można usłyszeć w podobnej twórczości innych wykonawców.

fot. materiały prasowe

Niestandardowy jest więc ich wyraz artystyczny, ale jednocześnie nie ma w tym przekombinowania. Warto zwrócić uwagę, że band postawił na dosyć prostą konstrukcję muzyczną, która mocno wyróżnia się indywidualizmem. Wydawać może się, że jest miło, bo od strony muzycznej dostaliśmy przyjemny, delikatny rytm, nadający całości urokliwego charakteru, jednak do tego dochodzi przekaz, zmieniający nieco ostateczny odbiór tej propozycji. A tekst jest znacznie głębszy, bo niosący bardziej emocjonalne przesłanie, które wydobył wokalista Adrian Szupke. Jego prezentacja tego utworu dodaje emotywnej wytrawności, czegoś bardziej angażującego, co w zderzeniu z przyjętą formułą staje się na swój sposób magnetyzujące.

Poszerzenie składu wyszło im na dobre, bo pokazuje, że zespół wciąż się rozwija, szuka nowych rozwiązań nie tylko muzycznych, ale też sposobu przekazywania różnych treści. Utwór “Otwórz oczy” to nie tylko przyjazne brzmienie, ale również dobrze przygotowana fabuła, kryjąca się w tekście oraz w teledysku, który w tym przypadku dopełnił muzykę. W tej propozycji jest żywotność, będąca motorem działań do ich dalszych poczynań, nie tylko studyjnych, ale przede wszystkim koncertowych.

[rec. Łukasz Dębowski]

*****

Otwórz oczy” to najnowszy singiel zespołu, hipnotyczny vibe z bluesowym pomrukiem, mocna liryka z przesłaniem i syntetyczne brzmienie w transowym wymiarze. To zwiastun planów koncertowych formacji oraz zapowiedź nowej płyty w wersji live, która ukaże się jeszcze w tym roku.

„Wszystko wiesz, jak tu powinno być, co mają robić Ci, którzy od Ciebie inni są. I wszystko znasz, rozwiązanie masz…”.

„Spotyka Cię, co musi spotkać, byś otworzył w końcu oczy i zaglądnął do środka…”.

MAN’ iek to obecnie – Tomek Szczęsny, Paweł Szczubiał, Marian Macioł i Adrian Szupke.

MAN’ iek definiuje bluesa w nowym wymiarze i robi to w sposób charakterystyczny, nowatorski i przebojowy, zmieniając estetykę wyrazu klasycznych form, zaskakuje, ale pozostaje sobą. To mocny przekaz i oryginalny wrażliwy vibe.

 

fot. materiały prasowe

Jedna odpowiedź do “MAN’ iek prezentuje nowy singiel. Posłuchaj utworu “Otwórz oczy” [RECENZJA]”

Leave a Reply