Daria ze Śląska z nowym singlem “Kill Bill”!

“Kill Bill” to pierwszy oficjalny singiel Darii ze Śląska, który zapowiada jej solowy album.

fot. materiały prasowe

„Kill Bill to utwór, o którym zawsze myśleliśmy jak o pierwszym singlu z tej płyty i nikt nie miał co do tego nigdy wątpliwości – to rzadko nam się zdarza w Jazzboyu. Dla mnie był to też jeden z pierwszych numerów Darii z jakimi miałam styczność. I miłość od pierwszego usłyszenia. Długo szukaliśmy jego ostatecznego kształtu. Pamiętam gorące lato, jajka sadzone z ziemniakami i mizerią u Darii w domu w Mysłowicach, kiedy kończyłyśmy ten tekst, żeby nagrać go następnego dnia u Jakuba Skorupy w studiu w Knurowie.

Pamiętam długie godziny i kłótnie w małym pokoiku u mnie w domu z Żenią Szadziulem, gdzie próbowaliśmy wspólnie w trójkę nadać kierunek temu aranżowi. I oczywiście Olek Świerkot, który wjechał na białym koniu, wziął to wszystko na warsztat i z niebywałą lekkością po prostu wyczarował jego obecny kształt” – wspomina Agata Trafalska

Album ukaże się nakładem wytwórni Jazzboy Records wiosną 2023 a jego cechami charakterystycznymi oprócz mocnych i bezpośrednich tekstów, nad którymi Daria pracowała z Agatą Trafalską (Kortez, Kaśka Sochacka) jest także brzmieniowa różnorodność, którą zawdzięcza obecności takich muzycznych postaci jak: Olek Świerkot (Kortez, Kaśka Sochacka), Paweł Krawczyk (Hey), wspomniany już Bartek Tyciński (Mitch&Mitch) i Hubert ZemlerPat StawińskiKuba Staruszkiewicz i Kamil Pater (Natalia Przybysz); Tomek Kasiukiewicz (Artur Rojek, Mela Koteluk) a także mniej znani przedstawiciele młodego pokolenia jak Kuba Dąbrowski czy Żenia Shadziul.

„Kill Bill” jako pierwszy oficjalny singiel zapowiada premierę albumu „Daria ze Śląska tu była” zaplanowaną na 21.04.2023 roku.

 

Leave a Reply