Open Mike prezentuje nowy utwór. Posłuchaj singla “1000 myśli” [RECENZJA]

Pochodząca z Krakowa grupa Open Mike zaprezentowała utwór “1000 myśli”, który jest zapowiedzią ich debiutanckiego albumu.

W premierowym utworze “1000 myśli” zespołu Open Mike słychać szacunek do klasycznej muzyki gitarowej. Rockowa energia jest niezwykle czytelna, bo też grupa – pod dowodzeniem wokalisty Sławka Sumskiego i kompozytora Wojtka Lemparta – stawia na organiczne, całkowicie żywe brzmienie, co też przekłada się na wytrawny charakter ich nowej propozycji. Właściwie należy stwierdzić, że jest całkiem rasowo jeśli chodzi o pop-rockową konwencję, gdzie podstawę stanowią gitarowe dźwięki, które całkiem sprawnie prowadzą umiejętnie zaznaczoną melodykę.

fot. materiały prasowe

Warto podkreślić, że pomimo takiego otoczenia muzycznego, sama forma utworu jest dosyć piosenkowa. Wyraźnie zaznaczone zwrotki przeplatają się z zapadającym w pamięć refrenem, co z charakterystycznym wokalem tworzy całkiem interesującą materię muzyczną. A w jej skład oprócz gitary elektrycznej i basu wchodzi starannie zaznaczona perkusja. Każdy instrument można bez problemu wyodrębnić ze specyfiki tej kompozycji, a jednocześnie poszczególne elementy starannie stapiają się w jedną całość, co daje wspomniany efekt “piosenkowy”.

Także nie rezygnując z jakże ważnej w takiej przestrzeni melodyki, udało się nadać temu utworowi żywej głębi i delikatnej nostalgii, która rozpościera się w jego tle. To też zasługa przyzwoitego aranżu. I nawet jeśli “1000 myśli” nie zaskakuje czymś oryginalnym, to nie można zarzucić bandowi braku profesjonalizmu. Słychać, że wciąż próbują poszukiwać własnej tożsamości, co akurat w ich przypadku jest bardzo wskazane. Już teraz jednak należy podkreślić, że mamy do czynienia z zawodowstwem, które przełożyło się na całkiem dojrzały, wręcz intrygujący koloryt artystyczny ich autorskiej propozycji. Dlatego warto przyglądać się dalszym poczynaniom zespołu Open Mike, bo zapewne jeszcze nas czymś zaskoczą. “1000 myśli” to dopiero rozgrzewka.

[rec. Łukasz Dębowski]

*****

Open Mike to krakowska grupa muzyczna grająca gitarowego rocka.  Charyzmatyczny wokal i niebanalne teksty Sławka Sumskiego w połączeniu z muzyką Wojtka Lemparta, tworzą melodyjne i przepełnione emocjami utwory. Zespół od niedawna działa na scenie muzycznej, jednak już zdążył zaskoczyć słuchaczy swoimi energetycznymi koncertami.

Piosenka “1000 myśli” jest zapowiedzią albumu, którego premiera zaplanowana jest na jesień.

Open Mike mają w swoim repertuarze zarówno autorskie utwory, jak i covery popularnych piosenek z gatunku pop i rock. Ich koncerty mają dużą dawkę energii ponieważ grają  w 100% na żywo.

Słuchaj utworu “1000 myśli” na Spotify

*****

Obecny skład zespołu:
Sławomir Sumski – śpiew
Aleksander Rodak – gitara
Paweł Michalewski – bębny
Wojtek Lempart – bas

 

Leave a Reply