Daniel Grupa prezentuje nowy utwór “STRACHY”

10 marca miała miejsce premiera najnowszego utworu pianisty Daniela Grupy – “STRACHY”. Singiel dostępny jest w serwisach cyfrowych.

Właśnie mijają dwa lata od dość zaskakującego debiutu Daniela Grupy i jego solowego albumu “Zanim nadejdzie noc“, który ukazał się pod naszym patronatem medialnym. Zaskakującego, bo płyta była przez wiele tygodni jednym z najlepiej sprzedających się albumów w salonach sieci EMPiK, ukazała się również w Japonii i w Niemczech, a teledysk zrealizowany do utworu “BURZA“, zobaczyło prawie sto tysięcy osób.

Teraz na platformach streamingowych zadebiutowały “STRACHY“. Napisany na fortepian solo, pełen niepokoju, zmuszający do refleksji i nad tym, co jest dla każdego z nas najważniejsze. Odnajdziemy w nim dźwięki inspirowane muzyką Skrabina, Arvo Parta czy też Nilsa Frahma.

fot. Ala Szarowar

Fortepian w wykonaniu Daniela Grupy zawsze nas zaskakuje, swoją oryginalnością, paletą barw i melodyką. Jego muzyka bywa czasem bolesna, co znaczy, że nie pozostawia nas obojętnych. Nagrania zostały zrealizowane w jednym z najpiękniejszych miejsc nagraniowych RecPublica Studios. Za miks i mastering utworu odpowiedzialny jest Jacek Miłaszewski.

Daniel Grupa to pianista i kompozytor, który po wielu latach współpracy z  artystami polskiej sceny muzycznej, wrócił do pisania muzyki teatralnej i filmowej (“Stara kobieta wysiaduje – reż. Grzegorz Bral, “Gusła” – reż. Grzegorz Bral, “Dzień w którym umrę” – reż. Grzegorz Lipiec, “Grun de Berg. Wyzwanie” – reż M. Olechnowski i M. Malinowski). Jest też zapalonym wspinaczem, i kiedy tylko nie koncertuje z recitalem fortepianowym, spotkać go można w Sokolikach, w Tatrach a zimą w karkonoskich lodospadach.

Słuchaj utworu “STRACHY” w serwisie Spotify.

 

fot. okładka singla

Leave a Reply