Czy masz poczucie humoru? CeZik i Kamila Dauksz w utworze “Bad Bitch”!

Pamiętacie CeZika? Teraz artysta z charakterystycznym sobie poczuciem humoru nagrał singiel “Bad Bitch”. W nagraniach utworu wzięła także udział wokalistka – Kamila Dauksz. Producentem tego zaskakującego kawałka został Mateusz Krautwurst.

Podczas zeszłorocznej edycji Songwriting ZAiKS Camp doszło do wokalnego spotkania Cezika z Kamilą Dauksz, a taki duet w aspekcie ich wspólnej propozycji staje się zaskakujący, nieoczywisty i interesujący.

fot. Martyna Wróblewska

Bad Bitch” jest kawałkiem, który odsłania kolejne części jako niezapowiedziane, a damsko-męski dialog prowadzi nas po wielu kolorach konkretnej relacji. Wszystko pokazane z lirycznym przymrużeniem oka, choć to, co dzieje się w warstwie harmonicznie jest już zupełnie inną historią. Pewne progresje i pewne rozwiązania są nagrodą dla tych, którzy pozwolą się tej piosence porwać.

Za muzyczną produkcję utworu “Bad Bitch” odpowiedzialny jest Mateusz Krautwurst. Jako jeden z producentów Songwriting ZAiKS Camp postawił tu na mocny, moogowy bas, a ten nadał nagraniu charakter. Artyści sprytnie przemycili sekcję dętą, odwołując się do old-schoolowych inspiracji. Michał Pruszkowski nie szczędził płuc, by trąbka w tym kontekście skutecznie ładowała energią.

Co ciekawe, w kawałku usłyszymy progresje i klawiszowe czary-mary człowieka, który na CAMP przyjechał raczej w roli organizatora. Takie niespodzianki smakują tym lepiej. Tomasz Kaczmarek zamienił „Love is making people crazy” w ten moment piosenki, do którego się wraca.

CeZik kolejny raz udowodnił, że jego muzyczny żart jest barwy, ale też podparty wyjątkowym talentem. Jego głos niemal szepce nam do ucha miłosne historie w zwrotkach, aby po chwili stać się chropowatym i niskim w kolejnej części.
Kamila Dauksz z pewnością zaskoczy swoich fanów, bo Ci kojarzą ją z raczej gitarowej i akustycznej strony jej “Opowieści”. Jej album ukazał się w 2020 roku, więc gdyby przygoda z CeZikiem miała nas zabrać do zupełnie nowego brzmienia, miałaby do tego pełne prawo.

Wszystko podpowiada nam jednak, że Kamila Dauksz i CeZik, a także Mateusz Krautwurst puszczają do nas oko i sprawdzają czy nadal mamy poczucie humoru. Na szczęście, ten muzyczny żart smakuje całkiem dobrze.

Słuchaj utworu “Bad Bitch” w serwisach cyfrowych:
https://id.ffm.to/bad_bitch

 

projekt: Paulina Burzyńska

Leave a Reply