Damian Kostka z debiutanckim albumem. Posłuchaj utworu “Towards The Unknown”

“Rules for Being Human” to debiut kompozytorski jednego z czołowych kontrabasistów i basistów młodego pokolenia – Damiana Kostki. Jednym z utworów, który znalazł się na tym albumie jest singiel “Towards The Unknown”.

fot. materiały prasowe

Damian Kostka to utalentowany polski kontrabasista i basista młodego pokolenia, wielokrotnie nagradzany na prestiżowych konkursach w Polsce i za granicą.

Współpracował z wieloma artystami, m. in. Stanley Jordan, Chico Freeman, Mike Stern, Vinx De Jon Parrette, Jean Luc Ponty, Sarah McKenzie, Michael Rabinowitz, Leszek Możdżer. Na stałe koncertuje z duetem Skalpel, Włodkiem Pawlikiem oraz zespołem Weezdob Collective.

Jest również wykładowcą kontrabasu i gitary basowej na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

Ten album to debiut kompozytorski jednego z czołowych kontrabasistów i basistów młodego pokolenia.

*****

Płyta “Rules for Being Human” nawiązuje do człowieka. Jego zmagań z realizacją nowych celów i oporem wewnętrznym jaki odczuwa wkraczając na nieznane dotąd terytorium… Muzyka zawarta na płycie utrzymana jest w tajemniczym, niemal filmowym klimacie, łącząc w oryginalny sposób emocjonalne, wpadające w ucho melodie z nowoczesnym jazzem w akustycznym wydaniu.

Album dostępny jest w wersji fizycznej za pośrednictwem strony https://www.empik.com/ oraz cyfrowej na największych portalach streamingowych, takich jak Spotify, Tidal i Apple Music.

*****

W nagraniu udział wzięli uznani instrumentaliści i wieloletni współpracownicy lidera:

Kuba Marciniak – saksofon tenorowy, flet

Cyprian Baszyński – trąbka, flugelhorn

Jacek Szwaj – fortepian

Damian Kostka – kontrabas, gitara basowa, kompozycje

Mateusz Brzostowski – perkusja

Autorem projektu graficznego, wspaniale oddającego charakter muzyki zawartej na krążku jest Martyna Rzepecka.

 

Leave a Reply