Felicjan Andrzejczak prezentuje singiel “Nie żałuję niczego” i zapowiada nowy album

“Nie żałuję niczego” to premierowy singiel Felicjana Andrzejczaka, który zapowiada jego nowy album.

“To bardzo osobista i szczera piosenka. Wypłynęła z serca. Zależy mi na Waszej obecności. Potrzebuję poczucia, że jesteśmy razem, że warto. Dziękuję za wszystko”. – Felicjan

fot. Piotr Zagiell /East News

Przeżył niejedną noc komety. Czterdzieści cztery lata od swojego debiutu publikuje singiel, pokazujący nieprzerwaną moc swojego unikatowego głosu. Felicjan Andrzejczak, bo o nim mowa, niebawem wyda solową płytę. Singiel „Nie żałuję niczego”, to już druga piosenka zapowiadająca nowy album artysty. Utwór, który 9 marca trafił w Państwa ręce – a właściwie do Państwa uszu, to nic innego – jak Felicjan – w najlepszym wydaniu.

Przypomnijmy, że pod koniec 2020 roku Budka Suflera opublikowała krążek “10 lat samotności” z gościnnym udziałem Felicjana Andrzejczaka.

W nowym singlu Andrzejczak przywołuje minione dni, ale nie tylko. Jak pisze:

– Mam zupełnie nową moc do działania. Nie chcę, by słuchacze mówili o mnie, że jestem artystą jednego przeboju, nie chcę by kojarzyli mnie tylko z Budką Suflera i z tymi przebojami. Chcę, by znali mój głos, wiedzieli, że cały czas jest on silny, przeszywający. Cały czas pokazuję to na estradzie, gdzie na koncertach proponuję fanom brzmienie nie tylko w tych mainstreamowych hitach nagranych z Budką, ale też moją muzykę, którą tworzę odkąd rozstałem się z tym zespołem w latach osiemdziesiątych. Nowy singiel to pogodzenie się z  przeszłością i zapowiedź tego, że świat zapamiętuje nas nie z jednego, wybranego fragmentu życia, ale ze wszystkiego co w życiu robimy. Ja cały czas robię to co kocham, jestem przesiąknięty muzyką i to chcę pokazywać dzisiejszym słuchaczom – mówi nam Felicjan Andrzejczak tuż przed premierą nowego utworu.

Autorem tekstu jest  Staszek Głowacz – wokalista, kompozytor, a przede wszystkim autor niezwykle emocjonalnych, prawdziwych, pisanych sercem i duszą, tekstów, które zaśpiewali m.in. Krzysztof Krawczyk, Krystyna Prońko czy Martyna Jakubowicz. Tym razem napisał bardzo osobistą historię dla Felicjana Andrzejczaka, muzykę skomponował Grzegorz Kopala.

 

Felicjan Andrzejczak z albumem “LIVE”

Leave a Reply