Kamil Pawelski i Larysa Sodzawiczny w utworze “A ja chcę Cię pokochać” [RECENZJA]

Mariusz Śniegulski, autor tekstów i piosenek, zaprezentował skomponowany przez siebie singiel – „A ja chcę Cię pokochać”. Utwór wykonują Kamil Pawelski i Larysa Sodzawiczny.

Kompozytor Mariusz Śniegulski stworzył projekt, który nie wpisuje się we współczesne trendy muzyczne. I chciałoby się powiedzieć – na szczęście. Nowoczesne, dobrze zrealizowane produkcje, czasem nie niosą ze sobą dostatecznej ilości prawdy, która będzie rezonować nie tylko z muzyką, ale także z przekazem. Dlatego utwór “A ja chcę Cię pokochać” wyróżnia się na tle różnych propozycji właśnie autentycznością, którą dodatkowo podkreśla dosyć ascetyczna forma samej kompozycji. A ta została zbudowana wyłącznie na brzmieniu żywych instrumentów, gdzie na pierwszy plan wysuwa się pianino.

fot. materiały prasowe

Jeśli chodzi o klimat to dostaliśmy liryczną propozycję wysnutą na kanwie piosenki poetyckiej (tekst – Justyna Cyrzyk). Utwór wykonuje duet – Kamil Pawelski i Larysa Sodzawiczny, którzy choć są amatorami, oddali w pełni jego charakter. Właściwie to dialog pomiędzy dwojgiem ludzi, ładnie zdefiniowany słowami odwołującymi się do miłości. Szczególnie dobrze w takim otoczeniu muzycznym prezentuje się głos młodego wokalisty – właściwie to on podnosi temperaturę tej piosenki. A ta ma swój nieprzesadzony dramatyzm, który mocniej wybrzmiewa w charakterystycznych refrenach. Urzekająca w swej prostocie historia.

Niepopularny charakter utworu, a także dosyć oszczędna aranżacja sprawiają, że ciężko będzie z nim wyjść poza kręgi poezji śpiewanej. Warto jednak zauważyć, że obok komercyjnych, szeroko reklamowanych projekcji artystycznych, istnieją także te niszowe, zdecydowanie zasługujące na dotarcie do właściwego słuchacza. W tym przypadku tego bardziej wymagającego, który ceni sobie poetykę słowa, a także jasno skonstruowany przekaz w nieco niewspółczesnej oprawie muzycznej. Warto śledzić poczynania Mariusza Śniegulskiego, szczególnie, że “A ja chcę Cię pokochać“, to zapowiedź albumu zatytułowanego “Bevin 2”.

[rec. Łukasz Dębowski]

*****

Choćby cały świat przestał wierzyć w miłość, choćby wszyscy zostali racjonalistami, choćby liczył się już tylko rozum,  my nadal będziemy śpiewać, my nadal będziemy kochać. Choćby Ziemia się zestarzała, my pozostaniemy młodzi. Choćby nic się nie opłacało, my sięgniemy po to,  po co sięgać warto,  będziemy pragnąć miłości…

Singiel “A ja chcę cię pokochać” to pierwszy singiel Kamila Pawelskiego oraz drugi po “Akrobatce” Larysy Sodzawiczny. Ten singiel to również zapowiedź  płyty “Bevin 2” na której znajdą się  single nowych, obiecujących wokalistów i wokalistek.

Mariusz Śniegulski – kompozytor, producent piosenek. Na polskiej scenie muzycznej zadebiutował 25 lat temu. Wykonywał swoje autorskie piosenki w takich zespołach jak Kurant, Poethicon. Obecnie pracuje jako nauczyciel gry na instrumentach oraz śpiewu. Właściciel studia nagraniowego. Członek w ZAiKS i ZPAV. Laureat wielu nagród muzycznych, zdobytych podczas takich wydarzeniach jak: Podróże na wschód – Bułat Okudżawa, Jak dobrze mieć Osiecką, Konkurs Piosenki Turystycznej Akustyczny Rynek, XIII Konkurs Piosenki Poetyckiej “Jastrzębskie Śpiewania”.

 

Leave a Reply