Mrozu kolejnym artystą, który wystąpi w ramach MTV Unplugged

MTV ujawnia, który artysta zagra koncert w ramach kolejnej, 14. edycji MTV Unplugged. Tym razem na scenie kultowej muzycznej serii pojawi się Mrozu. Koncert odbędzie się już 7 kwietnia.

„MTV Unplugged” to kultowa seria koncertów pełnych niepowtarzalnej, muzycznej energii, w których najwybitniejsi artyści prezentują swoje utwory w nowych, akustycznych aranżacjach. Dzięki temu publiczność może na nowo odkryć hity, które zaprowadziły ich idoli na szczyty list przebojów. Do tej pory w Polsce swoją muzykę „bez prądu” zaprezentowali m.in. Kayah, Hey, Kult, O.S.T.R., Krzysztof Zalewski, Natalia Kukulska, Lady Pank czy Margaret.

fot. Dagmara Szewczuk

Do 14. edycji polskiej serii MTV Unplugged zaproszono artystę, który z polską sceną muzyczną związany jest od niemal 20 lat. Łukasz Mróz – znany słuchaczom jako Mrozu – to charyzmatyczny wokalista, producent muzyczny, kompozytor i autor tekstów, który dał się poznać polskiej publiczności jako ukształtowany artysta o niekonwencjonalnym podejściu do muzyki. W swojej twórczości potrafi zręcznie łączyć wiele gatunków – od popu, przez soul i R&B, aż po rock’and’roll. Słynie również z dopracowanych, elektryzujących koncertów i ciekawych kolaboracji. Ma w swoim dorobku duety m.in. z Vito Bambino, Jareckim, Igo, Quebonafide, Tomsonem i chórem Sound’n’Grace. Płytą „Rollercoaster” udowodnił, że wciąż̇ ma talent do pisania chwytliwych piosenek, natomiast w pracy nad albumem „Zew” poszedł o krok dalej, zdecydowanie ugruntowując swoją muzyczną tożsamość́. Kolejny krążek „Aura” bardzo szybko pokrył się̨ złotem i przyniósł artyście kolejne nominacje do Fryderyków. Jednak za jego największy sukces można uznać ostatni album „Złote bloki” z kwietnia 2022 roku, który w zaledwie 8 miesięcy po premierze uzyskał status platynowej płyty. Mrozu ma na swoim koncie wiele muzycznych nagród i przeboje takie jak „Za daleko”, „Jak nie my to kto”, „Złoto” czy „Nic do stracenia”, który okazał się najczęściej graną piosenką w radiach w 2014 roku.

Te i wiele innych hitów wybrzmi na niezwykłym koncercie artysty w ramach 14. edycji MTV Unplugged już 7 kwietnia.

Publiczność zgromadzona w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego będzie miała szansę posłuchać dobrze znanych utworów w zupełnie nowych aranżacjach i przekonać się, że energetyczne szaleństwo Mroza wcale nie pochodzi z prądu! Na scenie nie zabraknie również wyjątkowych gości – nazwiska artystów poznamy niebawem.

Tymczasem w swoją trasę MTV Unplugged ruszyła legenda polskiego rocka – zespół Lady Pank. Płyta z zarejestrowanym koncertem kultowego bandu trafiła na rynek w zeszłym roku. Pierwszy etap trasy w ramach słynnego formatu wystartował 9 marca.

 

Jedna odpowiedź do “Mrozu kolejnym artystą, który wystąpi w ramach MTV Unplugged”

Leave a Reply