Mikromusic i Dorota Miśkiewicz w nowej aranżacji utworu “Burzowa”

“Burzowa” to drugi singiel po “Świat oddala się ode mnie” z nadchodzącej koncertowej płyty Mikromusic.

Utwór “Burzowa” zespołu Mikromusic wybrzmiał na nowo przy towarzyszeniu Orkiestry NFM Filharmonii Wrocławskiej i Doroty Miśkiewicz.

“Mikromusic z górnej półki” to zapis koncertu zespołu wraz z gośćmi w wypełnionej po brzegi sali NFM we Wrocławiu przy towarzyszeniu Orkiestry NFM Filharmonii Wrocławskiej.

fot. Hubert Grygielewicz

To ogromne przedsięwzięcie zostało zorganizowane z okazji okrągłego jubileuszu Mikromusic – 20 lat wspólnego grania na scenie.

“„Burzowa” to piosenka z drugiej płyty Mikromusic „Sennik” i nigdy nie była singlem. Jednak do naszych uszu po latach zaczęły docierać informacje, że wiele osób szczególnie ukochało sobie ten utwór. Na co dzień nie gramy „Burzowej”, odbiega ona już bardzo od tego co na scenie robimy teraz. Ale z sentymentem wracamy do niej na chwilę świętując nasze 20-lecie. Na albumie znajduje się mnóstwo gości. Zapraszając Dorotę Miśkiewicz od razu wiedziałam, że poradzi sobie z niełatwą, jazzującą piosenką i że ten utwór jest dla niej idealny, a ona idealna dla niego. I się nie myliłam.”-mówi Natalia Grosiak, Mikromusic.

Zespół Mikromusic funkcjonuje na rynku już od 20 lat. W tym czasie wydali 12 album i zagrali setki koncertów. Album zarejestrowany w sali Narodowego Forum Muzyki to celebracja okrągłej rocznicy.

Mikromusic zapowiada album koncertowy. Posłuchaj utworu “Świat oddala się ode mnie”

 

 

Leave a Reply