Koncert zespołu Organek w NCPP / Opole [FOTORELACJA]

18 Lutego w opolskiej Sali Kameralnej NCPP odbył się wyprzedany koncert zespołu Organek w składzie: Tomasz Organek (gitara i śpiew), Adam Staszewski (gitara basowa), Tomasz Lewandowski (instrumenty klawiszowe) i Robert Markiewicz (perkusja).

Koncert rozpoczął się około 20:10, serwując widowni już na starcie potężną dawkę energetycznego, rockowego grania za pomocą singlowego numeru „POGO”. Nie zabrakło również miejsca na wirtuozję instrumentalną, gdy Organek i spółka raczyli zebranych wspaniałymi solówkami, chociażby podczas grania „Głupi ja”.

Prócz mocnego rockowego tąpnięcia (np. „Get it Right” w formie bisu, czy „Walcz” z najnowszego wydawnictwa), mniej więcej w połowie koncertu znalazło się miejsce dla pewnej dozy sentymentalności i spowolnienia w formie „Fotografa Broka”, „Idziemy w miasto” i „Lili i Pałąk”, pochodzących z albumu „Ocali nas miłość”, który powstał przy inspiracji fotografiami Eugeniusza Lokajskiego, wykonanych podczas powstania warszawskiego w 1944 roku. Utwory te lider przeplatał krótkimi przerwami i anegdotami. Podczas tej cięższej części koncertu, mogliśmy choć odrobinę przenieść się myślami do tamtych realiów, czy tego, co mogą przeżywać nasi sąsiedzi od roku.

Miłym akcentem dla młodszych stażem słuchaczy Organka stanowiło zagranie „Watahy”, czyli hymnu Męskiego Grania z 2016 roku. Co prawda bez Dawida i Ostrego, jednak energia numeru nadrobiła ten brak.

Drugim, jeszcze większym ukłonem w stronę zebranych słuchaczy nastąpiło, kiedy zespół zagrał na prośbę widowni „Autostradę 666”, którego tracklista koncertowa nie obejmowała, a co z tym idzie, było troszkę nieścisłości i nieco więcej improwizacji, ale czy takie momenty nie nadają wyjątkowości i magii całemu wydarzeniu?

Koncert dzięki rewelacyjnym warunkom akustycznym Kameralnej Sali NCPP i dobrej pracy realizatorów dźwięku był prawdziwą przyjemnością. Dźwięki instrumentów nie zlewały się, będąc w harmonii, ale co równie ważne, nie zagłuszały one głosu wokalisty, co na niektórych koncertach niestety miewa miejsce.

Adrian Kaczmarek

 

Lista utworów:

1 POGO
2 Kate Moss
3. We got no love
4. Wiosna
5. Głupi ja
6. Fotograf Brok
7. Idziemy w miasto
8. Lili i Pałąk
9. Walcz
10. Wataha
11. Doppelganger
12. AUTOSTRADA 666
13. Samoloty
14. Niemiłość

Bisy:
15. Get it Right
16. Missisippi w Ogniu

 

fot. Adrian Kaczmarek

Leave a Reply