Olena z nastrojową balladą “Valentine” [RECENZJA]

“Valentine” to nastrojowa, popowa ballada, której charakter podkreślają skrzypce i ciepły głos Oleny. Szczególnie warto sprawdzić w tym wyjątkowym dniu. Utwór jest dostępny w serwisach cyfrowych.

Tym razem Olena postawiła na bardzo melodyjną, a przy okazji niezwykle klimatyczną kompozycję, która doskonale koresponduje z przesłaniem utworu “Valentine“. Jego miękki nastrój staje się uzależniający, tworząc w ten sposób pomost pomiędzy wrażliwością wokalistki a szerszym przekazem, kryjącym się za przesłaniem tej propozycji. Jak sugeruje sam tytuł, to piosenka o miłości, choć udało się artystce ustrzec taniej ckliwości, która mogłaby się pojawić w tym przypadku. Raczej to luźno poprowadzona opowieść, podkreślona przyzwoitym brzmieniem instrumentów (w tle usłyszymy delikatne dźwięki gitary, klawisze, ale także skrzypce, tak nieodłącznie kojarzące się z Oleną).

fot. materiały prasowe

Miękki puls piosenki sprawia, że łatwo dać się oczarować nieprzerysowanej w swej wymowie kompozycji. To taki utwór, który poprzez ciepłe dźwięki zostaje z nami na dłużej, dostarczając słuchaczowi refleksji, ale także czystej przyjemności. I to jest jej największa wartość. Wokalistka nieodmiennie czaruje głosem, ale też nie rezygnuje z układania słów w języku angielskim. To kolejny tekst napisany przez artystkę w tym języku, co daje szerszy i bardziej uniwersalny odbiór przekazu płynącego z jasną poświatą “Valentine“. Tym samym piosenka może stać się dla kogoś ważna, bez względu na powiązania z Walentynkami, bo tak naprawdę miłość nie musi odnosić się do konkretnego dnia. W końcu to najważniejsze uczucie można celebrować codziennie. Do tego propozycja została bardzo zawodowo wyprodukowana, stając się tym samym ważnym akcentem na drodze artystycznej Oleny.

*****

Valentine” to opowieść o rodzącym się uczuciu. Dwoje ludzi spotyka się i narastają w nich niespodziewane emocje, zauroczenie. Pierwsze rozmowy, spojrzenia i nagle okazuje się, że mają wiele wspólnego, lubią te same filmy, muzykę… Dziewczyna czuje, że chyba jest zakochana, brak Jej słów, żeby określić ten stan, nie może spać, ani przestać myśleć… czeka na jakiś znak, wiadomość. Jest trochę zaniepokojona, że to dzieje się tak szybko. Can you be my Valentine, pyta szeptem. Trzymajmy kciuki!

fot. materiały promocyjne

Zakochajmy się, tańcząc jakby jutra nie było! Niech Walentynki trwają przez cały rok. Piosenka “Valentine” ma na pewno ogromne szanse, by stać się hitem 2023 roku.

*****

Olena – kształcenie muzyczne rozpoczęła w wieku pięciu lat. Jest absolwentką łódzkiej Akademii Muzycznej w klasie skrzypiec. Piosenki tworzy przy pianinie, teksty pisze w języku polskim i angielskim. W grudniu 2015roku Olena rozpoczęła swoją solową karierę i zadebiutowała świątecznym singlem “Zakochaj się w Święta”. W 2016 roku, ukazał się jej drugi singiel pt. “Demon”. W czerwcu 2020 roku Olena wydała swoją debiutancką płytę “W świetle gwiazd”. Płytę promują takie piosenki, jak “Ukradłeś Serce”, “Stan Nieważkości”, “Letni Deszcz”. Wydawnictwo spotkało się z bardzo pozytywnymi recenzjami dziennikarzy muzycznych i fanów wokalistki. We wrześniu 2021 roku Olena wydała pod naszym patronatem medialnym kolejną płytę, “Rose”. Wydawnictwo promują piosenki: “Jesienny Low”, “Fake”, “Powiedz”, “Rose”, “Nie Zasnę”.

M U Z Y K A, którą tworzy Olena, łączy różne style, zamykając całość w szeroko pojętym gatunku POP. Oscylując na pograniczu alternatywy i mainstream’u tworzy swój niepowtarzalny styl. Wokalistkę wyróżnia niski tembr głosu oraz jego ciepła barwa. Charakterystyczna w jej utworach jest obecność skrzypiec, które artystka wykorzystuje podczas koncertów pokazując inne niż klasyczne oblicze instrumentu.

Słuchaj utworu “Valentine” w serwisach cyfrowych: https://ffm.to/olenavalentine

 

Leave a Reply