Anna Wyszkoni z osobistym utworem “Dla Ciebie”

“Dla Ciebie” to najnowszy singiel, który promuje album “Z cegieł i łez” Anny Wyszkoni. Do utworu powstał teledysk.

To jedna z najbardziej osobistych piosenek w moim repertuarze. Kiedy Robert Gawliński podesłał mi demo, jeszcze bez refrenu, zakochałam się w tej melodii od pierwszych dźwięków. Robert prawie zawsze trafia z kompozycjami dla mnie, myślę, że mamy podobną wrażliwość muzyczną. Dopisałam do nich refren, a potem powstało kilka aranżacji i kilka tekstów, lecz z żadnego nie byłam zadowolona. Ostatecznie napisałam te słowa z myślą o mojej córce, ale wiem, że Wy interpretujecie je na różne sposoby. Dla jednych jest to piosenka o miłości do najbliższej osoby, dla kogoś innego o miłości do dziecka, ktoś inny jeszcze śpiewa ją do siebie.

fot. materiały prasowe

Bo miłość do samego siebie też jest w życiu ważna i potrzebna. Najważniejsze jest dla mnie to, że po koncertach czy po wysłuchaniu płyty odbieracie tę piosenkę bardzo osobiście i że dla niektórych z Was stała się ona ważna. Cały czas dostaję wiele wiadomości i sygnałów na ten temat. Są bardzo wymowne i poruszające. Dlatego zdecydowałam się zaprezentować ten utwór szerszej publiczności, razem z teledyskiem, na który miałam konkretny pomysł. A jednocześnie nieco odświeżyłam tę piosenkę muzycznie, bo uwielbiam bawić się dźwiękami i zaskakiwać moich słuchaczy 😊 A zatem bierzcie i oglądajcie… – Anna Wyszkoni

Album “Z cegieł i łez”, to nowy rozdział na jej muzycznej drodze, którą podąża już od 27 lat. Każda jej płyta, każda piosenka, jest bardzo osobista, innych Ania po prostu nie śpiewa. Jak zawsze napisała tu kilka bardzo ważnych dla Niej tekstów i skomponowała (sama lub we współpracy ze swoimi producentami) kilka utworów. Poza nią na listę autorów wpisali się: Robert Gawliński, z którym Ania Wyszkoni współpracuje już od 10 lat, Jakub Galiński czyli współproducent jej dwóch solowych (podwójnie platynowych) albumów, a także artyści, z którymi jej drogi zbiegły się po raz pierwszy: Michał Wiraszko (wokalista zespołu Muchy i autor tekstów wielu polskich piosenek), Tomasz Mioduszewski (wokalista i lider zespołu Jamal), Paweł Leszowski znany bardziej jako Leski. Funkcję producenta muzycznego objął Łukasz Damrych, który na stałe pełni rolę pianisty w zespole Anny. Producentem pierwszej piosenki promującej album, “Było minęło”, jest Jakub Galiński.

 

 

Leave a Reply