Marek Napiórkowski prezentuje teledysk do utworu “One String”

Singiel “One String” Marka Napiórkowskiego pochodzi z płyty “String Theory”, która ukazała się pod koniec 2022 roku.

Ten utwór niemal nie wszedł na płytę, bo początkowo myślałem o nim jak o żarcie muzycznym. –  mówi Marek Napiórkowski– Główny, obsesyjnie grany na jednej strunie motyw, jest budującym napięcie zabiegiem formalnym i zupełnie nie jest próbą wirtuozerskich ekspozycji a’la Van Halen, czy Paganini… Prostotę tego motywu łamie dość złożona harmonia, realizowana mistrzowsko przez orkiestrę oraz liczne zmiany metrum. No i jeszcze główny riff brzmi jak wspomnienie mojej młodzieńczej fascynacji Led Zeppelin. 

Tak jak ta płyta jest inna od poprzednich, tak samo klip ma niecodzienny graficzny koncept i pięknie współgra z napięciami muzycznymi…

fot. Andrzej Tyszko

Marek Napiórkowski w każdym swoim projektem szuka nowych wyzwań brzmieniowych. „String Theory” to wieloczęściowa suita napisana na gitarę improwizującą, sekcję rytmiczną oraz orkiestrę AUKSO. Suita została skomponowana przez Marka, w czasie pierwszego lockdownu, na specjalne zamówienie festiwalu Auksodrone i choć każda z jej części jest bardzo zróżnicowana, to łączą się one w kompleksową całość, w której klasyczne brzmienie orkiestry przenika się z brzmieniem gitary elektrycznej.

 

Leave a Reply