NoVela prezentuje nowy singiel “Co mi to da”!

10 lutego 2023 odbyła się premiera najnowszego singla zespołu NoVela. Utwór „Co mi to da” to dynamiczna piosenka o niezobowiązującej, lżejszej tematyce dotyczącej rozważań jak bardzo potrzebne jest nam coś, czego pragniemy i czy warto się tym przesadnie przejmować.

Autorem kompozycji jest Jan Niedzielski, a tekst i linie wokalne napisała Dominika Dmowska. W nagraniach wzięli udział pozostali członkowie zespołu, a także gościnnie Michał Wojtas (instrumenty klawiszowe, sample). Za produkcję, miks oraz mastering odpowiadają Magda i Robert Srzedniccy ze Studia Serakos.

fot. Maciej Świąder

W dniu premiery singla został także zaprezentowany wideoklip do utworu.

Utwór „Co mi to da” jest pierwszym singlem wydanym przez zespół w 2023 roku, po pozytywnie przyjętej balladzie „Chwilę ciebie mam”. Warstwa muzyczna piosenki konsekwentnie opiera się na łączeniu tradycyjnych rozwiązań z nowymi, co daje ciekawe brzmienie całości. Wyeksponowana sekcja sprawia, że utwór utrzymany jest w tanecznym klimacie, przy czym nadal odczuwalny jest tutaj funkowy groove.

*****

NoVela to warszawski zespół założony w 2019 roku z inicjatywy Dominiki Dmowskiej (wokal, teksty) i Jana Niedzielskiego (gitara, kompozycje). Grupa ma na koncie m.in. współpracę ze znanymi twórcami piosenek: Markiem Kościkiewiczem i Markiem Dutkiewiczem. Wydała także dwie płyty „39:54″ i „18 łez”.

Muzyka, którą tworzy NoVela, to brzmieniowe połączenie POP-FUNK-ROCK podszyte duchem lat 80. i 90., ale zaaranżowane i brzmiące współcześnie. Muzycy NoVeli śmiało i umiejętnie czerpią także z innych gatunków, tworząc i wydając regularnie nowe single.

Proces tworzenia autorskiej muzyki ułatwiło wykształcenie muzyczne oraz bogate doświadczenie poszczególnych członków zespołu. Zdobywali oni obycie sceniczne podczas licznych samodzielnych tras i koncertów w kraju, począwszy od roku 2009, grając w takich zespołach, jak Votum i Dianoya, oraz supportowych, m.in. przed Iron Butterfly i Terry Bozzio & Stick Men. Poszczególnym muzykom nie są też obce występy i trasy zagraniczne w ramach wyżej wymienionych projektów, zarówno jako samodzielne zespoły, jak i supporty (np. dwie duże trasy europejskie przed zespołem Riverside w latach 2013–2016).

*****

SKŁAD ZESPOŁU NOVELA:

Dominika Dmowska – wokal

Jan Niedzielski – gitary

Bartosz Turkowski – bas

Dawid Artyszuk – perkusja, sampler

 

Leave a Reply