“Zamknąć”, czyli druga odsłona projektu Matylda/Łukasiewicz

Rok 2023 to nowy rozdział w życiu artystycznym Matyldy Damięckiej i Radka Łukasiewicza. Stworzyli duet Matylda/Łukasiewicz i właśnie pojawił się ich drugi singiel “Zamknąć”.

Prawie miesiąc temu skutecznie zwrócili na siebie uwagę pierwszym utworem “Matka” – piosenką wyrazistą i odważną, oprawioną filmowym teledyskiem. Została bardzo dobrze przyjęta i pnie się w górę list przebojów, zdobywając coraz więcej odbiorców.

Luty to najbardziej romantyczny miesiąc w roku, a Matylda/ Łukasiewicz pokazują się od strony bardziej przebojowej, nie rezygnując przy tym z emocjonalności. W warstwie lirycznej “Zamknąć” opowiada o relacji romantycznej, a teledysk tę narrację uzupełnia historią dwóch elfich istot, bo jeżeli miłość jest dla każdego to dla każdego, bez wyjątków.

fot. materiały promocyjne

Z resztą, dla duetu budowanie relacji jest ważną częścią życia. Jak mówią:

Gdy znajdziesz osobę z którą możesz robić nic na milion sposobów, nie zamykaj jej w pudełku, albo przynajmniej dziurki zrób, żeby się nie udusiła. A jak jeszcze pośmiać się i pomilczeć razem umiecie, to na nazwisko masz szczęście.

Intymny teledysk do “Zamknąć” wyreżyserowała Matylda, jednocześnie wcielając się w jedną z ról. Za produkcję piosenki odpowiada Radek Łukasiewicz.

Kolejne single i videoarty zwiastują premierę albumu, którego możemy się spodziewać w tym roku. Zespół nie podaje na razie szczegółów, być może będzie to premiera “z zaskoczenia”. Pewne jest, że oba zapowiadające ją utwory wskazują, że będzie to ważne wydarzenie.

 

Leave a Reply