10 lat po debiucie. Natalia Nykiel prezentuje cover “Trouble” zespołu Coldplay

W 28 urodziny, 10 lat od scenicznego debiutu Natalia Nykiel znów zaprezentowała cover “Trouble” zespołu Coldplay.

8 lutego 2013roku, w dniu swoich 18 urodzin Natalia Nykiel stanęła na scenie The Voice of Poland i zaśpiewała „Trouble” zespołu Coldplay. Jak potoczyły się jej dalsze losy wszyscy doskonale wiemy. Rok później ukazała się jej debiutancka płyta „Lupus Electro”, która zrewolucjonizowała polską scenę elektropopową, a do artystki przylgnęło określenie polskiej księżniczki elektopopu.

fot. Paweł Zanio

Wśród jej sukcesów są Złote, Platynowe i Diamentowe płyty, liczne nagrody, czy pierwsza w Polsce klubowa trasa „Total Tour” (2017), która zapoczątkowała wśród polskich artystów wielkie produkcje koncertowe.

Dziś Natalia ma na koncie 4 płyty, w tym jedną wydaną na rynkach międzynarodowych (choć to właśnie za nią („Origo”) w Polsce otrzymała Fryderyka).

Królowa metamorfoz uwielbiana przez projektantów i modowych freaków. Za jej wizerunkiem podążają fani i artyści, których inspiruje.

Od początku swojej działalności aktywnie wspiera mniejszości. Swoją muzyką rozkochała w sobie środowiska LGBTQ+. Wspiera również fundacje zajmujące się niesłyszącymi dziećmi. Wielokrotnie stawała także w obronie praw kobiet, ponieważ nie boi się zabierać głosu w ważnych sprawach. Ostatnio była twarzą kampanii „Normalne, że ich dotykam” zachęcającą do samobadania piersi.

8 lutego 2023, 10 lat od scenicznego debiutu Natalia zabiera nas w sentymentalną podróż i znów wykonuje utwór, który otworzył jej drzwi do kariery. Na swoim Instagramie artystka opublikowała nagranie, w którym możemy posłuchać, jak interpretuje na nowo „Trouble”.

 

Leave a Reply