Mateusz Franczak z nowym utworem. Posłuchaj klimatycznego singla “Lepiej”

16 stycznia odbyła się premiera nowego utworu Mateusza Franczaka. Singiel “Lepiej” zapowiada trzeci album artysty.

Utwór „Lepiej” to odnaleziona po latach pocztówka z przeszłości. Znaleziona przez przypadek i nigdy nie wysłana. Jest zapowiedzią nadchodzącego nowego albumu Mateusza Franczaka. Autorem teledysku jest Miron Grzegorkiewicz.

fot. materiały prasowe

Mateusz Franczak to multiinstrumentalista, wokalista, improwizator, związany z zespołami Giorgio Fazer, HOW HOW i Daktari. Współpracował m.in. z takimi muzykami jak: Hugo Race, Piotr Kurek, Patryk Zakrocki, Paweł Szamburski, Hubert Zemler i Resina.

 

Współtwórca i uczestnik wielu interdyscyplinarnych projektów artystycznych oraz warsztatów (m. in. SIM – The School for Improvisational Music, NY, USA). Występował na ważnych festiwalach muzycznych i artystycznych w Polsce i za granicą, m. in.: Eurosonic Noorderslag, OFF Festival, Enea Spring Break, Zandari Festa, JazzFest Berlin, c/o pop Festival, Open’er Festival, Festiwal Polskiego Radia Nowa Tradycja czy Festiwal Nowa Muzyka Żydowska.

Na koncie ma dwa albumy solowe, które spotkały się z dużym zainteresowaniem publiczności i krytyków – były m. in. płytami tygodnia w Programie Alternatywnym Agnieszki Szydłowskiej, czy płytami tygodnia w “Co Jest Grane” Gazety Wyborczej. Znalazły się również w wielu podsumowaniach najlepszych albumów lat 2016 i 2018 roku. Oba albumy są dostępne zarówno w postaci fizycznej (CD, LP), jak i we wszystkich serwisach streamingowych.

Nowy album, nad którym trwają jeszcze prace, będzie składał się z 11 utworów w klimacie zbliżonym do “Lepiej“, ale nie zabraknie też innych muzycznych emocji i klimatów. Istotną zmianą będzie to, że wszystkie utwory zostaną zaśpiewane po polsku.

Bandcamp: https://mateuszfranczak.bandcamp.com

Soundcloud: https://soundcloud.com/mateusz-franczak

 

 

Leave a Reply